Ve čtyřech kategoriích si to rozdala mládež o tituly krajských přeborníků v rapid šachu, chcete-li rychlém šachu 2x15+5. Naše výprava měla 18 dětí, nejlepší a nepojčetnější rodičovské sdružení s sebou.

  Nebývá zvykem psát reportáž ze zápasu, který má za sebou jen asi 2:20 minut, je to jako on-line šachy. Ovšem v tomto zápase jde Lanškrounu o záchranu v soutěži, přičemž je závislá na výsledku zápasu Slavia Hradec - Ústí nad Orlicí. Rychnov se k zápasu postavil velmi odpovědně, na prvních šachovnicích s tím nejlepším, co má. Hosté přijeli rovněž nadupaní. Máme za sebou 2 hodiny a 20 minut, obvykle v tomto čase začínají ostré zápletky, ale tady je to zřejmé jen na šachovnici Josefa katenáča Novotného, který už obětoval pěšce a stojí hůř. Přesně tak, jak to nv jeho partiích bývá. Hraje pro diváky. tedy pro mě. Já už jsem napsal všechny cesťáky, vyfotil zápas pro projekt Poznej Polsko - poznej Česko, všem zájemcům jsem uvařil kafíčko a obdivuji své kolegy "nadsedmdesátníky" Tondu a Pepu, jak válčí s nevybouřenými mladíky.  

Dnes, v sobotu 25. března, byl dokončen Vč pohár. Dominovala v něm tentokrát družstva Pardubického kraje. Náš tým si spravil chuť až v posledním kole. Nemohl v něm nastoupit přítomný Jenda Snopek pro náhlou nevolnost, ale náš tým zabral. Vyhrál Štěpán Kroulík a Vojta Dvořák (po jasně prohraném průběhu) a remizoval  Pavel Kumpošt, Dan Krautschneider a Milan Dvořák. Měli jsme víc štěstí než rozumu, ale Rychnov B - Lanškroun B 3,5:2,5... Výsledky na soutěžích družstev.

  Jeden ze stovek věrných čtenářů našeho webu mi sdělil, že porušuji novinářskou etiku, když nezveřejňuji prohry nawšeho A týmu. A má pravdu. Web má spoustu čekatelů na informace, je nejaktuálnějším oddílovým webem wširoko i daleko a já jsem asi neuveřejnil výsledky. Ti bystří si je našli v soutěžích družstev, ale pro ty, kteří čtou jen náš web:

Přinášíme přehlednou zprávu ředitele soutěže Jana Slavíka, komentář k našemu výsledku je na konci článku. 

 

 

 

FOTO: Nejúspěšnější Panďáci ze ZŠ Opočno (2. místo) opět postoupili na republiku!