PROJEKT SIMULTÁNKA ZAHÁJEN – KLODZKO – RYCHNOV 6:14

Petr KacirekSimultánkou českého šachového mistra Petra Kačírka proti devíti hráčům z Klodzka a okolí byl zahájen nový projekt Šachové školy Panda. Petr Kačírek v Muzeu Ziemii Klodzkej šest svých soupeřů porazil, Kobovi podlehl a dvě partie remizoval (Luboslawski, Tymcio). Ukončené partie s polskými hráči analyzoval český trenér Jiří Daniel.

Deset nejlepších polských borců potom sehrálo již tradiční pátý zápas Klodzko – Rychnov nad Kněžnou na dvacet partií. Ten se lišil od všech předchozích zápasů tím, že Panda použila do zápasu výhradně vlastní hráče (v minulosti měla řadu hostů), a to bez ohledu na věk – mj. nastoupili tři mladší žáci a jejich rodiče. Favoritem při letmém pohledu byli mladí Poláci, ale skutek utek... Panda podala vynikající výkon a zvítězila v obou zápasech na 10 šachovnicích shodně 3:7 i přesto, že do druhého zápasu Poláci přišli s několika změnami. Za Rychnov bodovali: Jiří Daniel a Jan Horníček 2, Martina Marečková, Pavel Horníček, Tomáš Zahradník, Jan Macháň, Václav Macháň po 1,5, Petr Kačírek a Konrád Ševčík 1, Radek Ševčík 0,5. Za Klodzko: Kolendo 1,5, Kopec, Wianecki, Zyla 1, Machlowski, Witek, Koba 0,5. První setkání v rámci projektu Simultánka z mikroprojektů OP Česko-Polsko mělo vynikající atmosféru, hlavní náplní projektu je přeshraniční spolupráce a společné týmy do 1. ligy a KP, soutěží, které začínají již 19. října. 
 

PROJEKT SIMULTÁNKA POKRAČUJE V OBCI KAMENIA GÓRA

Kamienna GoraV obci vzdálené asi 40 km od Trutnova, na trase plánované dálnice mezi Hradcem a Valbřichem, je město Kamenia Góra. Právě tam budou v neděli bojovat čtyři borci z Pandy na rapid turnaji 9 kol, 2x15 minut. Adam Ježek v H 18, Jan Macháň a Radek Ševčík v H 14 a Daniel Kožúšek v H 10. Akce je zahrnuta do projektu Simultánka. Výpravu povedou Jiří Daniel a Václav Macháň.