Studnice - Panda Rychnov C     3,5:1,5

 

Domácí tým, který vede s přehledem tabulku, neponechal nic náhodě a nastoupil s prvními 5 hráči soupisky. Náš původní plán nastoupit také v plné síle a poprat se o šanci na postup, byl pohřben záhy velmi hluboko do země. Honza Horák byl nominován za A družstvo a navíc ochořel. Pro nemoc se omluvil Martyniuk. V sestavě je nahradili Marek Nosál a Patrik Dostálek, kterým za to náleží velký dík. Ráno se těsně před odjezdem omluvil pro nenadálou indispozici Vašek Till. A s tím už se nedalo nic dělat. Odjeli jsme ve 4 lidech. Kluci ale kůži nedali lacino.

Postupně po šachovnicích......

Já jsem na první desce neměl žádný problém, což se čekalo. Soupeř tápal od prvních tahů a největší práci mi dalo, přinutit sám sebe k přemýšlení. Navíc v sousední místnosti běžel hokej proti Švýcarsku J Výhra pro mě byla povinností, při vší úctě k soupeři.

Pavel na druhé se dopustil na konci zahájení strategické nepřesnosti a dostal se do nepatrně horší pozice. Soupeř dobře lavíroval, zesiloval a bylo vidět, že styl boje, kdy se tak moc neděje, Pavlovi nesedí. Našel ale řadu pokračování, které soupeře připravily o čas. Protože se v této soutěži přidává až do konce jen 30s, tak soupeř v rozhodujícím okamžiku, s nedostatkem času, zaváhal, nepokračoval dost razantně, a zavedl raději partii do remízy. Dobrý úspěch pro Pavla.

Marek tradičně bojoval jako lev. Hledal útočné možnosti, taktiku a finty. Soupeř ho po partii za to chválil. Bohužel styl, který protivník vyznával, byla bezpečnost. Nikam se nehrnul. Vykrýval hrozby. Pobral po cestě 2 pěšáky a to mu stačilo. 

Pro Patrika to byl skutečně těžký zápas. Ani sám netušil, že pan Kubec na podzim o soutěž výš zle potrápil Pepu "Katenáča". Patrik postavil zahájení solidně. Protivník ve snaze rychle rozhodnout obětoval figuru za dva pěšce  a vytvoření nepříjemné vazby. Doma jsem si oběť analyzoval a korektní nebyla. Vyvrácení ale vyžadovalo značný propočet a sebedůvěru. Patrik silnému soupeři uvěřil a materiál vrátil i s úroky. Pak to byla otázka času. 

Na poslední desce jsme, z výše psaných důvodů, prohráli bez boje.

Každopádně zápasy kluků končily po 2,5 - 3 hodinách a opravdu bojovali.

Díky za pěkný zápas.

 

  1. Lesk Martin 1743      0 : 1     Kačírek Petr      2273
  2. Šroll Boris   1764       1/2      Kačírek Pavel   1584
  3. Šretr Josef  1749      1 : 0     Nosál Marek      1374
  4. Kubec Jiří    1785      1 : 0     Dostálek Patrik 1040
  5. Lesk Břetislav 1686  + : -