Krásných 5 medailí z toho 2 nejcennější si ze šachové Velké ceny v Hradci Králové dovezla talentovaná mládež z Pandy ! Základní škola Josefa Gočára praskala ve švech, z celého Královéhradeckého kraje přijelo 110 dětí, z toho rekordních 15 Panďáků.

Nejvíce bodů ze všech získal a o 1.-2.místo se dělil v nejstarší kategorii do 16 let Vláďa Martyniuk. Získal 6,5 bodů ze 7 partií stejně jako Lukáš Rybáček, s kterým jediným remizoval. Protože měli ojediněle shodné i veškeré pomocné hodnocení, musel rozhodnout až los ! Zde měl Vláďa smůlu a obdržel „jen“ stříbrnou medaili. To byl opravdu pech !!! Obrovskou radost ale měl náš zlatý Dan Krautschneider v nejmladší kategorii do 8 let. Porazil 6 soupeřů ze 7 a zcela zaslouženě obhájil prvenství z minulé VC. Gratulace ! Další zlatá medaile a pohár čekala na Pandu v kategorii do 10 let, kterou ovládla Elen Hetfleischová (na fotografii). Smlsla si na 5 chlapcích a jedinou remízu si střihla s dalším Panďákem Míšou Dušánkem, který v této kategorii získal bronzovou medaili. Měl krásných 5,5 bodu ze 7 partií stejně jako Elen. V nejmladší kategorii do 8 let vynikl krom prvního Dana další Panďák a to Vašek Kroulík. Získal medaili stříbrnou za 5 bodíků. A to pozor, na dalšího Kroulíka řeč ještě přijde …

Medaile tentokráte utekla v kategorii do 14 let nachlazenému Pavlu Kačírkovi. Skončil pátý se ziskem 4,5 bodu. A teď přijde na řadu dlouhý seznam 4 bodových chlapců. Tedy těch, kteří ze 7 partií vyhráli většinu tedy čtyři. Začít musím u nejmladšího šachisty Velké ceny a to 4-letého Štěpána Kroulíka. Jeho první turnaj a hned tolik výher, vždyť jeho brácha měl jen o 1 vítězství víc a bral medaili ! 4 body získali také Pavel Kumpošt, Luděk Poláček, Vašek Till,  Marek Nosál, Fanda Bažant a Jan Koblic. Turnaje se zůčastnili ještě Libor Hlavatý a Samuel Hancko. Na všechny děti přímo dohlížel i spokojený hlavní trenér Jirka Daniel. Už teď se můžeme těšit na další Velkou cenu …

FOTOGALERIE z Velké ceny :

Kateg. do 8 let : uprostřed vítěz D.J.Krautschneider a vpravo stříbrný Vašek Kroulík

Kateg. do 10 let : vlevo zlatá Elen Hetfleischová

Kateg. do 16 let : o vítězi rozhodl až LOS ! Náš Vláďa Martyniuk štěstí neměl a skončil "až" stříbrný ...

Kateg. do 10 let : vlevo bronzový Míša Dušánek