Fiedorek Michal C Z 2334 0 - 1 2234 Walek Petr H
Zeberski Jakub C Z 2323 1 - 0 2196 Richterová Nataša Z
Machlowski Slawomir Z 1932 1 - 0 2010 Mičulka Petr Z
Kačírek Pavel Z 1951 1 - 0 1916 Košut Tomáš Z ZK
Kroulík Václav 1832 0 - 1 1873 Zelený Tomáš
Novotný Josef 1919 ½ - ½ 1744 Zezula Matěj
  -

Před prvním kolem jsem si výsledkem být jisti nemohli. Piotr Sabuk odletěl do Japonska (a údajně tm válí), Martina Kořenová si s týmem užila dvě vítězství v německé ženské bundeslize a omluvila se i Martina Marečková. Osm statečných však sehrálo zápas s vynikajícím výsledkem.

180. minuta zápasu: nic se nedělo, jen se zdálo, že ze zahájení šel lépe Machlowski, Kačírek a Kroulík. A najednou bum! Sláwek Machlowski získal první celý bod - rozehrál figury mnohem účinněji než soupeř. 1-0

210. minuta: Pavel Kačírek vymačkal soupeře jako citrón. 2:0.

220. minuta: Přichází Jakub Zeberski. Když sledujete jeho hru, můžete ozorovat po každém tahu další mikroskopickou výhodu. Je to profík. 3:0

240. minuta: Vašek Kroulík stál ze zahájení mírně lépe, ale nedokázal tlak v pozici transformovat. 3:1

250. minuta: Zdálo se mi, že Piotr Majocha bude po ztrátě pěšce těžce bojovat o remízu. Opak byl pravdou, remis uhrálil lehce a rychle. 3,5:1,5. Hrály se už jen 3 partie, ale výsledek byl nejasný.

260. minuta. Pepa Novotný získal aktivitu, zbývalo mu 12 minut, soupeři 6. Pozice byla ještě plná možností a Pepa podržel celý tým chválenou nabídkou remízy. Soupeř by byl blázen, kdyby ji nepřijal. 4:2. Hrají už jen Honza a Piotr Fiedorek. Oba stojí na remízu.

270. minuta: Honzův soupeř už jen opakuje pozici a to nám stačí! 4,5:2,5.

300. minuta. Piotr Fiedorek má splněné 3 normy IM. Potřebuje jen ELO přes 2400. Proto hraje o výhru, ale nedaří se mu. 4,5:3,5.

Děkuji Milanovi Dvořákovi, který uvedl do chodu již 4 on-line soupravy, Honzovi Horákovi, že je bude schopen obsluhovat a odeslal partie všem, kteří pomohli zápas dotáhnout k vítězství.