Ve dnech 26. – 28. 6. se konalo dlouho očekávané celostátní kolo přeboru škol v šachu. Hostitelem soutěže bylo jako už několikrát v minulosti město Zlín, konkrétně Kongresové centrum architektky Evy Jiřičné.

Družstvo ZŠ Opočno resp. Panda RK ve složení:                 1. Štěpán Kroulík, 2. Michal Školník, 3. Martin Šafář (jediný "Nepanďák"), 4. Ondřej Kroulík, náhradník Marek Školník.

Tři soutěžní kategorie (1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy) byly zastoupeny každá třiceti čtyřčlennými družstvy, všechny partie se odehrávaly najednou ve velkém sále Kongresového centra. Zážitek to byl velkolepý, úroveň takovéhoto turnaje se nedá srovnat s podobnými akcemi, odehrávajícími se v tělocvičnách nebo učebnách škol…

Za Královéhradecký kraj se soutěže v kategorii 1. stupně účastnilo družstvo ZŠ a MŠ Josefa Gočára Hradec Králové (postoupilo z 1. místa přeboru KHK, 22. nasazené) a družstvo ZŠ Opočno (2. místo přeboru KHK, 11. nasazené).

Družstvo ZŠ a MŠ Josefa Gočára Hradec Králové se umístilo na 18. místě, ZŠ Opočno skončilo 22. Opočenské družstvo na poslední chvíli oslabila absence hráče na 2. šachovnici (zdravotní důvody), i přesto dokázalo v předposledním kole porazit družstvo ZŠ s RVMPP Teplice 4:0.