Nebývá zvykem psát reportáž ze zápasu, který má za sebou jen asi 2:20 minut, je to jako on-line šachy. Ovšem v tomto zápase jde Lanškrounu o záchranu v soutěži, přičemž je závislá na výsledku zápasu Slavia Hradec - Ústí nad Orlicí. Rychnov se k zápasu postavil velmi odpovědně, na prvních šachovnicích s tím nejlepším, co má. Hosté přijeli rovněž nadupaní. Máme za sebou 2 hodiny a 20 minut, obvykle v tomto čase začínají ostré zápletky, ale tady je to zřejmé jen na šachovnici Josefa katenáča Novotného, který už obětoval pěšce a stojí hůř. Přesně tak, jak to nv jeho partiích bývá. Hraje pro diváky. tedy pro mě. Já už jsem napsal všechny cesťáky, vyfotil zápas pro projekt Poznej Polsko - poznej Česko, všem zájemcům jsem uvařil kafíčko a obdivuji své kolegy "nadsedmdesátníky" Tondu a Pepu, jak válčí s nevybouřenými mladíky.

12:45 - zápas vstupuje do nejzajímavější fáze, boj o zisk iniciativy vrcholí. Cestu k remíze nezvolil Vašek, který je na 8. desce favoritem, pokus o iniciativu spustil Tomáš. Vydrží nestor pražské Bohemky? Tomáš Pokorný odmítl Honzovi Horákovi remízu, Mírně hůř stojí asi Jakub Zeberski a mírně lépe Slawek Machlowski. Katenáčo zahajuje útok. O drama je postaráno.

13:05 - Karel Bartoš má na posledních 10 tahů do časové kontroly jen 4 minuty. Partie je ostrá jako břitva. Piotrek Sabuk si vytvořil ochotě dvojpěšce, jen aby nedošlo k ploché remíze. Inniciativu získává Michal Fiedorek. Aktuálně mám 2 čtenáře a počet diváků se zvýšil o 100%, přišel z města Piotr Fiedorek. Ještě, že těm šachům nikdo nerozumí, aspoň je tady klid.

13:35 - Karel Bartoš to stihl, ale ztratil pěšce a spustil útok, už má jen 20 minut do konce. Pepa Novotný spouští svůj kabaret. Slawek stojí velmi špatně, soupeř má volného pěšce na jeho 2. řadě. Piotr Sabuk už začíná útočit. Co se stane ve vrcholné časové tísni? Všichni hrají.

15:50 - Všichni odjeli asi v 15:30, zápis i partie jsem odeslal, vyplatil cestovné Polákům, zavřu klubovnu a půjdu na oběd.

Časovou tíseň nezvládl Honza Horák, ale byl již asi v prohrané pozici. Maximum pro úspěch ale udělali i ostatní hráči. Tomáš Mík remizoval s mým kamarádem Tondou Ambrožem, Vašek Kroulík sice získal pěšce, ale chyběl mu opět důraz při uplatnění převahy. Potřebuje asi na vyšší šachovnici. 1:2. Slawek Machlowski i Pepa Novotný dělali maximum pro výhru, šli do rizika, ale přecenili svoje pozice. 1:4 a zápas byl ztracen, protože Jakub Zeberskií vůbec převahu nezískal, remis, takže pracné náročné výhry Piotra a Michala nestačily.