SPŠ elit Dobruška

Přebor průmyslové školy

Na startu přeboru SPŠ elit se sešlo v pondělí 11. dubna 2022 po dvou žácích z každé třídy této školy, ze 13 tříd tedy 26 šachistů. Samotná účast zorganizovaná M. Pohlem, učitelem této školy mě překvapila, protože takový přebor školy v šachu za celých 50 let své trenérské činnosti na Královéhradecku nepamatuji. Zjistil jsem, že tato průmyslovka organizuje sportovní soutěže v letošním roce hned pro 10 sportovních odvětví. Kdybych byl o půlstoletí mladší, určitě bych si ji vybral…

Žáci soutěží v každém ročníku a v každém sportu mezi třídami.

3. T2B (Dyntar 1, Schejbal 0)           1

V této kategorii byl soubor prvních dvou tříd nejvyrovnanější, vzájemný zápas skončil 2:2 a ve prospěch S2E rozhodl nakonec v souboji lídrů Drašnar.

3. T4A        Folta 1, Obst 3                  4

První dva hráči v celkovém pořadí ročníku, kde se hrálo každý s každým, postoupili do čtvrtfinále:

Dostál – Drašner 0-1, Malý – Martyniuk 0-1,. Ruffr – Pich 1-0, Rousek – Rýdl 0-1

Semifinále: Drašner – Rýdl 1-0, Martyniuk – Ruffr 1-0

O 3. místo: Ruffr – Rýdl 1-0

Finále: Martyniuk – Drašnar 2:1 (rozhodla třetí partie hraná tempem 2x1 minuta + 5 vteřin)

Soutěž útěch poražených ze základních kol:

Hrálo 14 hráčů:

Předkolo: Gregor – Hubka 1-0, Dyntar – Sovák 1-0, Nerud – Schejbal 1-0

Čtvrtfinále: Gregor – Havránek 1-0, Ježek – Mencl 0-1, Kohnheiser – Nerud 1-0, Dyntar – Horký 1-0

Semifinále: Konhnheiser – Gegor 1-0, Mencl – Dyntar 0-1

Finále: Konhnheiser - Dyntar 1-0, o 3. místo: Mencl – Gregor 1-0

Soutěž řídil Jiří Daniel, předseda Regionu Panda a předseda komise mládeže Krajského šachového svazu Hradec Králové