Panda má konečně po letech tým, kde nebylo před nedělním zápasem doma s posledním Ústím potřeba nikoho přemlouvat. Jen Michal Fiedorek se pokoušel o normu velmistra na turnaji v Budapešti a jediný chyběl.

Hosté měli podstatně větší problémy jistě způsobené i tím, že jsou zatím v lize bez výhry poslední. A navíc v neděli ráno byl výpadek elekřiny na trati mezi Olomoucí a Českou Třebovou a na dva kamarády a spoluhráče cestující Slováckým expresem by čekali morně. Měl dvě hodiny zpoždění a Ústí nastoupilo jen v šesti. Dvě kontumační výhry posunuly vedoucí ligový tým, Rychnov, ještě blíž k vítězství. Rychnov vedl 2:0 po kontumačních výhrách Daniela a Dušánka.

Hosté ztratili i na ostatních šachovnicích asi 15 minut, ale nebojácně bojovali. Jako první  prolomil pozici soupeře Petr Kačírek svým trpělivým shromažďováním malých výhod. Tři hodiny a dvacet minut „vysoušel“ soupeře Jan Horák. To už se blížilo 3,5 hodiny hry a ve velmi pěkném útoku stupňoval každým tahem přesnou ostrou kombinací svůj tlak proti Pavlu Holáskovi. 5:0! Po delší odmlce od šachu si s chutí zaútočila také exmistryně republiky žen Martina Marečková a také ona byla mimořádně přesná a ve velké časové tísni lapila soupeři v koncovce figuru. Poslední dvě partie hráli naši Poláci. Piotr Sabuk mistrovsky přehrál kapitána hostů Martina Šmajzra, který nastoupil s hodinovou ztrátou. Nejdelší partii hrál 4 hodiny Slawek Machlowski, nejobětavější člen našeho týmu, který jel ráno z Klodzka a přivezl také Piotra Sabuka z Legnice.