Ve dnech 14. až 22. 8. 2021 se konalo šachové Mistrovství Evropské Unie mládeže v Koutech nad Desnou. Z hráčů Pandy se turnaje účastnili Štěpán (narozen 2013, kategorie H8) a Václav (kategorie H10) Kroulíkovi.

Chlapci a děvčata hráli v každé věkové kategorii společný turnaj, vyhodnocení bylo pro obě pohlaví zvlášť. Turnaj se hrál na 9 kol, tempem 90 min. + 30s na tah. Každý den se hrálo jedno kolo.

Šachový svaz ČR reprezentovalo celkem 38 hráčů. Vzhledem k odložení MS a ME mládeže Šachový svaz ČR podpořil účast nejlepších hráčů a hráček a zajistil pro ně extra trenéry. Každý trenér dostal přidělenou skupinku pěti dětí, se kterými probíhaly přípravy a rozbory odehraných partií. Václava a Štěpána trénoval FM Pavel Němec z Chrudimi. Nutno říci, že tréninky byly velmi intenzivní a na vysoké úrovni. Kluky práce nadmíru bavila a motivovala, za což panu Pavlu Němcovi náleží veliký dík.

Výsledkem bylo skvělé umístění Štěpána Kroulíka, který s 5,5 body obsadil ve své kategorii H8 třetí místo. S velkým bodovým předstihem vyhrál Vladimir Sofronie z Rumunska (8,5b), druhý skončil Polák Maksymilian Janeczek (5,5b). Štěpán si z turnaje odnesl krásný pohár a šachové hodiny.

Václav Kroulík se v kategorii H10 umístil s 5 body na pěkném osmém místě. Mezi nejcennější skalpy patří například výhra nad Janem Bárou nebo Veronikou Vančákovou.