Úřadující šachoví vicemistři České republiky mladších žáků se zúčastnili ve dnech 22. – 29. června 2021 devítidenního MČR jednotlivců v Koutech nad Desnou.

Tříčlenné zastoupení měla rychnovská Panda v kategorii do 10 let. Nejvíce se dařilo kometě letošní sezony Tomáši MÍKOVI, který získal 6 bodů z 9 partií. Jen půl bodu mu chybělo k bronzové medaili. I tak je jeho celkové šesté místo velkým úspěchem.

Velký favorit, nasazená jednička Vašek KROULÍK skončil až jedenáctý s 5 body. Vaškovi aktuálně chybí tréninková absence přes covidové období. Jeho mladší bratr Štěpánek KROULÍK naopak vyzrál a s 19. místem a 4 body nemusí být vůbec smutný, hrál s velkou věkovou rezervou a v této kategorii může startovat ještě dva roky.

V kategorii do 12 let mělo Rychnovsko dva zástupce. Nad hranicí svého ELA hrál celkově desátý Michal DUŠÁNEK, který získal 5 bodů z 9 partií a obzvlášť ho potěšila remíza v posledním 9. kole s Delgerdalaiem ze Starého Města. Velmi těžkou úlohu měl ve starší kategorii Dan KRAUTSCHNEIDER, který skončil na 22. místě se ziskem dvou bodů.

V dívčí kategorii do 14 let statečně bojovala Elen HETFLEISCHOVÁ. Vyhrála šest partií z devíti a skončila na MČR na 6. místě.

Zeptal jsem se šéftrenéra Jiřího DANIELA, jak Mistrovství jednotlivců hodnotí? „ Nejvyšší progres dokázal Michal Dušánek a Štěpán Kroulík. I v kategoriích mladších žáků museli přidat ke svým základním šachovým znalostem i znalost šachového zahájení a strategii střední hry v těchto zahájení. Výraznou pomocí jsou jim individuální tréninky. Michal Dušánek trénuje celoročně online s mistrem Martinem Buločkinem a Štěpán Kroulík s kandidátem mistra Janem Horákem.“

V současné době startuje velká výprava Pandy na FIDFE Open turnaji v Českých Budějovicích. Některé partie můžete sledovat online. Výborně do turnaje vstoupil Jan Horák, čerstvý maturant.