Dva šachisté z Pandy Rychnov se zúčastnili dne 19. června 2021 Okresního přeboru Náchodska v rapid šachu - Žďáreckých tahů, Petr a Pavel Kačírkovi.

Článek Petra Kačírka : „Původní plán cestovat v tomto termínu na Slovensko vzal za své z důvodu nepřehledného cestování. Uvolněný termín jsem Pavlovi rychle zaplnil účastí na tomto turnaji. Na poslední chvíli jsem se pak rozhodl, že si zahraju taky, když už ho povezu autem. 

Byl jsem nasazen jako č. 1 a Pavel jako č. 21 ze 42 účastníků. Nejsilnější hráči se pohybovali nad 1900 i lehce nad 2000 ELO. Pro Pavla ideální. Turnaj v pohodové atmosféře řídil Petr Čechura. Za organizaci a krásné ceny pro všechny účastníky patří dík Petru Dusbabovi.

Co říci k průběhu turnaje? Nepředvedl jsem krásné šachy. To jsem po koronaviru a při tempu 10 min + 5s/tah ani nečekal. Na druhou stranu jsem neslezl z první šachovnice a 1. místo „jistil“.

Pavel si zahrál dobře. Od začátku hrál na předních stolech. Dostal se i na 1. šachovnici a v předposledním kole hájil černými medailovou pozici s Pepou Cibulkou na 2. stole. Byla z toho těsná a možná trochu smolná porážka a po pouhé remíze v závěrečném kole „jen“ 9. místo. Sám byl trochu nespokojen se ziskem 4,5/7. Hrál ale s pěti papírově silnějšími soupeři, tedy nelze nic namítat.

Kuriozitou bylo 4. kolo, kdy jsme se utkali spolu. Ani jsem si nemyslel, že se mi to někdy stane. Rozešli jsme se remízou a méně spokojený vypadal Pavel (směje se).“

 

Kompletní výsledky:

http://chess-results.com/tnr566892.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE

Fotogalerie :

https://sachygymnachod.rajce.idnes.cz/Okresni_prebor_Nachodska_v_rapid_sachu_2021_-_Zdarecke_tahy%2C_Zdarky_19.6.2021/