Vyhráli jsme turnaj v zemi mistrů světa, zavzpomínal Petr Kačírek

Mezinárodní mistr šachu, nejlepší hráč své generace, bývalá dlouhodobá jednička Pandy Rychnov, který hraje šachy závodně skoro již 40 let se svěřil se svými zážitky v aktuálním čísle Orlického týdeníku. Už jste četli? 

Díky šachu viděl kus Evropy, odehrál spoustu partií v extralize za Trutnov a Hradec Králové. Získal koníček na celý život. Petr KAČÍREK (45) potkal spoustu chytrých, inspirativních lidí a je přesvědčen, že šachisti jsou schopni dělat věci systematicky, lépe plánovat, soustředit se, dělat méně chyb, jsou schopni brát na sebe odpovědnost a mají dobrou paměť a představivost.

Jedna z otázek : 

Obrovským úspěchem pro Rychnov byl vítězný mezinárodní turnaj v Prilukách na Ukrajině, připomeneš nám ho? „Člověče! To je jeden z nejsilnějších zážitků. Bylo to v říjnu 1989 a nás vyslali hrát do SSSR. Nikdy jsme nic takového neviděli. Bylo nám maximálně 13 let a znali jsme socialistické Československo. To co jsme viděli tam, nezapomenu do konce života. Bylo to tam o dost horší než u nás. A ještě jsme viděli 70 tis. lidí (celé město) v průvodu na VŘSR. Bylo těsně před listopadem 1989. Byl by  z toho neuvěřitelný film pro dnešní studenty. Turnaj byl obrovský úspěch. Byli tam hráči z dnešní Ukrajiny, Běloruska, Gruzie atd. a my vyhráli! Neprohrál jsem na první šachovnici jedinou partii (6 bodů ze 7 kol). V zemi mistrů světa! Všichni nevěřícně koukali. A my taky. Asi jsme byli fakt dobří (směje se).“

Celý rozhovor s Petrem Kačírkem v Orlickém týdeníku je v prodeji do 14.6. 2021.

Pavel Kumpošt