Velkého úspěchu dosáhla naše mladá šachistka na Mistrovství ČR mládeže do 16 let, které se konalo v Koutech nad Desnou začátkem března. V kategorii D12 se po 6.kole až páta nasazená Elen slunila na nečekaném 1.místě, když porazila i nasazenou jedničku turnaje J.Dudkovou, dvojku A.Zádrapovou a trojku E.Dobsu ! V závěrečné sedmé partii ji stačila i remíza s Adélou Janouškovou k vysněnému titulu. Ikdyž to nakonec nedopadlo, ELEN HETFLEISCHOVÁ potvrdila, že patří stále k nejlepším hráčkám v naší republice. Po zásluze obdržela stříbrnou medaili, krásný pohár a vybojovala si účast na Mistrovství Evropy ! Výsledky :

Ve výborné formě zastihlo Mistrovství ČR také dalšího šachistu Pandy Rychnov Daniela Jana Krautschneidera. V kategorii H10 obsadil jako čtrnáctý nasazený krásné 4.místo ! Nejlepší partii si zahrál ve 4.kole, kde porazil jedničku turnaje a mistra světa Jiřího Boušku z Polabin ! Velký skalp získal Dan už v 1.kole, kde porazil i nasazenou dvojku Popova z Unichess. Výsledky :

Proč byl mírně zklamaný trenér Jiří Daniel ? „Elen i Dan se připravili o lepší umístění naprosto zbytečně, Elen měla na zlatou, ví přesně, co jí o ni připravilo a bude si to pamatovat celý život, o stříbro připravilo Dana předčasné ukončení turnaje. Oba zvládli famózně střední hru, kdy se nebáli obětovat materiál za lepší souhru figur. Sledoval jsem je denně on-line, velmi dobře uplatnili nedávno probíranou látku od velmistra Pachmana. Jejich chyby mě mrzí stejně jako je samotné. Máme našlápnuto i díky Míšovi Dušánkovi a bratrům Kroulíkům. Vrcholem by pro nás mohlo být M ČR 6-čl. družstev do 12 let v Jihlavě, pokud se ovšem v červnu uskuteční.  A také M ČR do 8 let ve Vyškově.“

V Koutech probíhalo zároveň prestižní Mistrovství ČR juniorů a dorostenců. I zde měla Panda Rychnov zastoupení. Jen ½ bodu chybělo k bronzové medaili Martinu Buločkinovi, trenérovi naší mládeže. S 6.místem a bilancí 4-4-3 může být spokojen. David Černý měl dobrý nástup, když po pěti kolech měl 50% bodů. Výsledky :

Letošní ročník bohužel neměl tak poklidný průběh díky nastupujícímu koronaviru v ČR. V polovině turnaje vyhlásila vláda první omezení, když pak vyhlásila nouzový stav, turnaj musel skončit. Díky pandemii onemocnění COVID-19 je odložena spousta dalších šachových akcí, přejme si, aby se vše vrátilo co nejdříve zase do normálu a zároveň si važme práce doktorů, policie, hasičů, učitelů, prostě všech a jak krásné bude zase dýchat čerstvý vzduch a žít svobodně …