Celkem 4 cenné kovy si přivezla sedmičlenná výprava Pandy Rychnov z dalekého podkrkonošského Studence, kde byla zahájena letošní 1.Velká cena. Z celého Královéhradeckého kraje se sem sjelo na 81 malých šachistů a šachistek. Zazářili naši nejstarší kluci. Zlatou medaili a pohár vyhrál v nejtežší kategorii do 14 let Pavel KAČÍREK se 6 body. V posledních 2 partiích porazil i lépe nasazené kluky, gratulace ! Aby toho nebylo málo, hned druhý ve stejné kategorii skončil a stříbrnou medaili obdržel s 5½ body Marek NOSÁL. Kluci se těšili i na vzájemný souboj, nakonec k němu ale nedošlo. Výborně si vedl nováček Pandy, ale jinak už ostřílený Vladislav MARTYNIUK. Nejstarší kategorii do 16 let jasně ovládl. Pro menší počet přihlášených tu hrál každý s každým, tedy celkem 9 kol. Vláďa, který ještě v červnu na MČR st.družstev v Chrudimi hrál proti nám za Lokomotivu Brno vyhrál 7 partií a jen jednou remizoval. Další zlato vyhrála mezi děvčaty v kategorii do 10 let Elen HETFLEISCHOVÁ se ziskem 4½ bodu.

V téže kategorii skončil šestý se stejným počtem bodů Michal DUŠÁNEK, který mj. Elen porazil a měl na dosah též medaili, nebýt ale prohry v posledním kole. Přesun do kategorie 12-letých byl těžký pro Pavla KUMPOŠTA a Luďka POLÁČKA. Pavel nasazen jako č.8, osmý skončil, vyhrál 4 partie ze 7. Luděk vybojoval 3½ bodu. Velká cena měla hladký průběh a vydařila se. Její druhé kolo je naplánováno na 9.12.2017.