V hradeckých Lipkách je jeden z nejsilnějších šachových klubů v Královéhradeckém kraji z posledních let. Navíc údajně klub získal do řad svých trenérů šachového mistra Luboše Roška, trenéra talentů mládeže v kraji.  Naše výprava dětí čítala nakonec 16 účastníků (z toho 7 z kroužku nejmladších Ilji Mareše) a byla jednou z nejpočetnějších. Medailově jsme to ale zúročili jen v nejmladších kategoriích. Tu úplně nejmladší vyhrál Štěpán Kroulík, kategorii do 10 let vyhrál Václav Kroulík (v sezoně poprvé) před svým stálým rivalem z kroužku Danielem Janem Krautschneiderem. vELKÝ POČET ÚČASTNÍKŮ SE NUTNĚ MUSEL PROMÍTNOUT DO ORGANIZACE TURNAJE, KTERÁ BYLA PODSTATNĚ SLOŽITĚJŠÍ NEŽ JINDE.

Podíváme-li se ale jen kousíček za medaile, zjistíme, že v nejmladší kategorii hrál dlouho o medaili i Vojta Dvořák, ale nakonec ho předstihl teprve v pátek registrovaný David Škrdla (oba 5 bodů - na prvních 6 místech 3 naši kluci, mezi první desítkou ještě Filip Čančara a Vojta Pilný. I Kryštof Rajskup a David macoun, kteří byli na prvním turnaji. Budeme mít asi skvělý tým další generace. Věřím, že tomu pomohou naši tradičně skvělí rodiče.

V kategorii do 10 let (narození 2010 a mladší) vyhrál Vašek před Danem v extrémně rychlé partii dostal málo koncentronaný Dan trojvidle! Ale podíváte-li se na první šestku, najdete v ní ještě Jana Snopka, Fandu Bažanta a Daniela Ulmana z Dobrušky, ve startovním poli dále i Martina Kováře a Leoše Vancla. Mezi 41 účastníky skvělý výsledek hráčů z Rychnovska. Děda Miloš ale musí přidat!!!

V kategorii do 12 let (2008 a mladší) skoro s jistotou čekáme na první místo Míši Dušánka. Ale štěstí bylo unavené. Porazil ho nejen jeho největší rival Lukáš Zelba (vítěz), alepraporek mu spadl také s Hugo Fořtem. Každý den není posvícení. Ani Milanovi Dvořákovi to tentokrát tolik nešlo, byl asi ještě zdravotně indisponovaný. Vyjde to příště.

Mezi hráči do 14 let jsme měli už jen Matěje Kobra, který se se soupeři v našem kraji utkal poprvé, omrkl si je, skončil devátý a věřím, že postoupí z přeboru kraje. Jiní starší už hrají soutěže dospělých, kategorii do 16 let proto neobsazujeme.

Již za týden startuje Krajská soutěž žákovských družstev, kde Panda staví svůj D, E a F tým. Věřeme, že se přtom naši nováčci naučí zapisovat partie. A třeba se i mezi rodiči nebo mezi staršími žáky najde ochotný redaktor z našich řad a bude o akcích na našich stránkách referovat. Přihlaste se, neváhejte!