Daniel Jan Krautschneider, syn slavného mořeplavce z Lupenice, se stal během pětidenního Mistrovství Čech hráčů do 10 let v Mostě novou rychnovskou šachovou hvězdičkou. Z devíti partií s nejlepšími chlapci z Čech vybojoval mezi 60 účastníky 6,5 bodu, dosáhl na osmé místo, které stačí na postup na Mistrovství České republiky v této kategorii.

Čtenáře možná překvapí, že takto šachově disponovaný c hlapec je již na úrovni posledních šachovnic krajské soutěže dospělých.

Dan navštěvuje 2x týdně šachové kroužky v Regionu Panda a je veden Jiřím Danielem a mladým trenérem Martinem Buločkinem.

Jen půl bodu za branami postupu skončil Václav Kroulík (6 bodů - 12. místo), 52. František Bažant (3 body) a 60. Jan Snopek 1 bod. Kroulík a Snopek hráli s roční věkovou rezervou a budou hrát stejnou kategorii i za rok. Všichni čtyři jsou zároveň nejlepšími čtyřmi hráči této kategorie v Královéhradeckém kraji (35 oddílů).

V hotelu Cascade  Mostě se hrálo v sobotu a v neděli také Mistrovství Čech hráčů do 8 let. Nejlepším z našich byl 9. Štěpán Kroulík (5,5 z 9 partií), 17. Banas Ondřej (4,5), 23. Vojtěch Dvořák (4), 40 účastníků. M ČR v této kategorii se hraje na jaře jako OPEN turnaj. I tito chlapci navštěvují kroužky Jiřího Daniela a Jana Horáka 2x týdně. (JD)