Září je období šachového klidu před bouří. Než začnou soutěže družstev mládeže i dospělých, je třeba hledat v kalendáři každou příležitost si zahrát. Hned 6 Panďáků vyrazilo do Červeného Kostelce na tradiční turnaj Šachmatík. Hrálo se tempem 2x20 minut na 7 kol. Zúčastnilo se 28 dětí (do 1500 ELO) z téměř celého Královéhradeckého kraje.

Účast byla citelně nižší než v roce 2016. Je to škoda, protože organizátoři kolem Petra Dusbaby a Petra Čechury řídí turnaje s přehledem a ceny si odnesli opravdu všichni. Ti nejlepší pak krásné kufry, batohy a tašky od společnosti Sněžka Náchod.

Z našich si nejlépe v absolutním pořadí počínal Pavel Kačírek. Nasazen byl jako č. 2 a skončil také na 2. místě. 5,5b. ze 7 partií je přijatelných. Prohrál hrubým přehlédnutím figury, když odmítl remízu pozdějšímu vítězi a do remízy ukočíroval i krajně podezřelou koncovku s Aničkou Voříškovou. 5. místo brala (a 2. mezi děvčaty) Elen Hetfleischová za 4,5 bodu. Na ocenění dosáhli ještě Luděk Poláček (2. místo do 10 let) a Jindřich Kačírek (3. místo do 10 let). Neztratili se ani Honza Koblic  a Míša Dušánek. Jen tak dál.