V sobotu 6. 7. 2019 jsme vyrazili uplatnit čerstvě nabyté šachové vědomosti na jednodenní turnaj v rapidu na Bouzově. Turnaj se hrál na 9 kol, 2x20 minut švýcarem. Bohužel bez zápisu na ELO-R. I přesto se k účasti sešlo celkem 84 hráčů, včetně šachového velmistra Štěpána Žilky.

Síla našich hráčů se prokázala hlavně v první polovině turnaje, kdy například Václav Kroulík v prvním kole porazil Oldřicha Macka (TJ Sokol Šumperk, ELO 1717) a ve druhém kole remizoval s Karlem Volkem (Šachový klub Mohelnice, z.s., ELO 1872). Dalšími cennými skalpy se pak Venda pochlubil v 6. a 7. kole (ELO 1392 a 1661). Jak už to tak bývá u dlouhých jednodenních turnajů, poslední kola už byla odehrána silou vůle a Venda tak skončil s vydřenými  3,5 body na 64. místě, ovšem s výkonem v turnaji 1647. U Štěpána Kroulíka jsme tak nějak zvyklí na ocenění za nejmladšího hráče turnaje, co však překvapí, je to, že k tomu vybojoval rovněž 3,5 bodu(!) a ve výsledkové listině tak přeskočil 14 starších hráčů.

Naším želízkem v ohni byl Honza Horák, který ač 7. nasazený, jistě pomýšlel na medaili.  Ta se mu v průběhu turnaje neustále přibližovala, ale po smolné prohře v posledním kole se slabším soupeřem bral místo 2. pozice osmičku.

Dalšími účastníky z Pandy byli kluci Dvořákovi – Milan st. a Vojta. Milan stihl do poloviny turnaje odevzdat dvěma soupeřům dámu, v posledních dvou partiích se však dokázal úžasně zmobilizovat a dotáhl celkový výsledek na krásných 5,5 bodu a 26. místo. Vojta Dvořák se držel statečně a nakonec uhrál krásné dva bodíky.