Díky dobrým výsledkům z loňského a letošního roku si Daniel Kožúšek ratingově polepšil a stal se nejlepším šachistou kraje (aktuální ELO FIDE 2339), pomohl mu především Memoriál Karla Opočenského, kde si uhrál svou první normu mezinárodního mistra a také vydařený Czech Open, kde se umístil 68. (7. z Čechů!) z 309. účastníků. "Samozřejmě je příjemné být vyhodnocen jako nejlepší šachista kraje a moc si tohoto výsledku vážím. Tohoto dobrého výsledku jsem dosáhl i díky velké podpoře Šachové školy Panda, které bych tímto rád poděkoval." Daniel Kožúšek se letos nestal jen nejlepším šachistou v kraji, ale také nejlepším sportovcem roku v kategorii junior pro okres Rychnov nad Kněžnou. Mezi jeho poslední úspěchy patří zisk titulu krajského přeborníka mužů, vyhrál rovněž Pardubickou kotvu, O pohár starosty města Nymburka a nebo se třeba umístil třetí v sérii rapid turnajů Grand Prix, kde přeskočil i několik velmistrů. V letošní sezóně nastupoval v Pandě za "A" tým, který udržel první ligu mužů. V současné době bojuje o další normu mezinárodního mistra na uzavřeném turnaji v Budapešti.

autor: Jiří Daniel