Na velikonoční Turnaj šachových nadějí do Frýdku-Místku se letos z rychnovské Pandy vypravili jen 3 hráči. Celkem jich nastoupilo 250 a to z 10-ti zemí ! O své pocity se nám podělila Dana Horáková s Ladou Hetfleischovou.

Naše "pandí slečna" Elen si vedla nejlépe. Získala 4½ bodů z 8 kol a vybojovavala si v kategorii U12 v hodnocení dívek stříbrnou medaili a krásný pohár. Vítězství ji uteklo jen o pomocné hodnocení, vyhrála Angličanka a na bronzový stupínek vystoupalo děvče z Polska. V kategorii U15 získal Marek Nosál 4 body. Byl to pro něj šachový turnaj po hodně dlouhé době. Získal bod hned v 1.kole, pak se trochu "přibrzdil", ale vše dohnal v druhé půlce, kde od 5.-8. kola získal 3 body. Marek byl se svým výkonem spokojen a dle jeho slov si turnaj užil. Opačný postup měla hra Honzy Horáka v turnaji Open Pobeskydí. Dobře zahájil, první 3 kola se mu dařilo, ale pak bychom to mohli srovnat s výkyvy v letošním jarním počasí - prohra, výhra, prohra ... Takže si na velikonoční pondělí možná říkal, že jsem raději nešel koledovat :) Výsledkem byl zisk 5 bodů v 9.kolech. Jeho plán byl 6½, takže rozhodně spokojen se svým výsledkem nebyl.

Frýdek se jinak líbil všem, byly tu pěkné velikonoční trhy, parky, cyklostezky i projížďky na bruslích okolo Olešné.

Foto : Vlevo naše Elen druhá za děvčetem z Anglie a před dívkou z Polska :)