V Rychnově nad Kněžnou se ujal Region Panda uspořádání 5.turnaje Velké ceny Královéhradeckého kraje, hraného jako KP v rapid šachu. S ohledem na excentrickou polohu Rychnova v kraji je úspěchem účast 89 největších talentů této hry v pěti kategoriích. Soutěž se konala na Gymnáziu F. M. Pelcla a řídili ji domácí dorostenci Martin Buločkin (nedávný účatník MS), Jan Horák, Václav Till, Vladimír Martyniuk a hráči Pandy Jiří Daniel, Milan Dvořák a Ilja Mareš.

Našim Panďákům se dařilo a nejvíce v kategorii do 10 let, kde byli na stupních vítězů všichni tři ! Zaslouženě vyhrál a krajským přeborníkem se stal Michal Dušánek, který vyhrál všech 7 partií a získal krásný pohár a zlatou medaili. Hned za ním skončili stříbrný Dan Krautschneider a bronzový Václav Kroulík. Oba hoši získali 5 bodů z 7 partií. Další zlatou medaili mohl získat v kategorii do 8 let Štěpán Kroulík, který měl shodně 6 bodů jako vítěz Zelba z Hradce a po pomocném hodnocení skončil „až“ druhý. Stříbrnou medaili vybojoval v kategorii do 16 let zkušený Pavel Kačírek. 6 bodů ze 7 a prohra jen s nasazenou jedničkou Janouchem (Elo: 1759) z Jičína je ok, může být spokojen. Medaile nám zacinkaly také v nejpočetnější kategorii do 12 let. Bronzovou medaili a pohár za 3.místo získali Pavel Kumpošt (5 vítězných partií ze 7) a Elen Hetfleischová (4/7).

Na všechny děti čekala díky našim sponzorům bohátá odměna v podobě cen a tak smutní nemuseli být ani další v pořadí. Z našich třeba Luděk Poláček (4/7), Matyáš Plucnar (4/7), Ondřej Banas (4/7), Jan Koblic (3 ½/7), František Bažant (3/7), Milan a Miroslav Dvořákové (3/7), Zdeněk Tejkl (3/7), Jan Snopek (3/7), Vojtěch Dvořák (2/7) a Klára Hofmanová (1/7). Vyhodnocena byla také celková Velká cena 2018/19, kdy se sečetly 4 nejlepší výsledky sezóny, ale o tom až příště. Svou návštěvou nás potěšila mistryně ČR v šachu Martina Marečková z Rychnova, která byla i zapojena do závěrečného losování o hodnotnou cenu jednoho ze sponzorů.

A co řekl na sobotní maraton rychnovský šachový bard Jiří Daniel ? „Domácí tým pořadatelů by se klidně mohl jmenovat SRPŠ Pandy, protože 19 domácích dětí bylo doprovázeno 16 rodiči, 5 dorostenci a 2 členy oddílu dospělých, tedy 23 lidmi. Skvělým manažerem Pandy byl Pavel Kumpošt, který získal pro soutěž nejen celý tým rodičů, ale oslovil i desítky firem a některé z nich dětskému turnaji pomohly velmi výrazně. Výsledkem byl naprosto mimořádně bohatý cenový fond. Kulinářské dobroty nabízely v kiosku naše ženy : Lada Hetfleischová, Jana Kumpoštová, Jana Biedermanová a Klára Poláčková. Pořadatelskou službu zvládli na výbornou Petr Kačírek, František Dušánek, Milan Bažant, Milena Koblicová a další rodiče. Děti se mezi jednotlivými partiemi odreagovaly na dětském hřišti i posilovacích strojích před halou R. Šebrleho.“

Závěrem chceme s celou naší „Pandí rodinkou“ poděkovat sponzorům : Madosu, Řetězům Vamberk, Jastu, Weldisu, Indigu, Synytu, Dekamě, Škodě Auto, Staveb.firmě Hynek, VZP, Stamontu, KH kraji, Městu Rychnov, Dobruška, Opočno, obci Černíkovice a známému mořeplavci Rudovi Krautschneiderovi za jejich příspěvky, knížky, nebo suvenýry.

Výsledky a odkaz na turnaj (jednotlivé kategorie si zadáte ve výběru turnaje) : http://chess-results.com/tnr428884.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE

Fotografie Pavla Kumpošta :

Úvodní slovo si vzal Jiří Daniel.

Kategorii do 10 let opanovali Panďáci : 2. Dan Krautschneider, 1. Michal Dušánek, 3. Václav Kroulík.

V nejstarší kategorii do 16 let vpravo stříbrný Pavel Kačírek.

Z cen se v Rychnově těšily všechny děti ... :)

Až pomocné hodnocení rozhodlo v kat. do 8 let o zlatu a stříbru, vpravo druhý Štěpánek Kroulík.

Až 8 dětí pravidelně bojuje o medaili v kategorii do 12 let, vpravo bronzový Pavel Kumpošt.

Závěrečné slovo patřilo řediteli Gymnázia a výbornému šachistovi Petru Kačírkovi.

Mezi dívkami v kategorii do 12 let vpravo bronzová Elen Hetfleischová.

Účastnicí závěrečné soutěže o hodnotnou cenu mezi Panďáky byla mistryně ČR Martina Marečková.

Velká RADOST v očích dětí vyvolaly naše ceny. DĚKUJEME sponzorům ještě jednou :)