Úspěchem dětí, rodičů a trenérů skončilo sobotní drama 16. 2. 2019 v rychnovské sportovní hale. Nebývalý zájem přilákal na start 16 pětičlenných družstev z Královéhradeckého kraje a úplně se rozplynuly pomluvy, že do Rychnova nikdo nebude jezdit. Škoda, že akce nemá z minulosti lepší tradici, turnaj by si zasloužil nějaké důstojnější prostředí, byť ve školních třídách bylo nakonec ticho a klid. Nejpočetnější výpravu měl Rychnov (4 týmy), Jaroměř a Lipky HK (po 3), Ortex 2 a po jednom Třebechovice, Lázně Bělohrad, Trutnov, Lípa.

Výsledky: http://chess-results.com/tnr415467.aspx?lan=5&art=1

  V dlouhých diskuzích před turnajem si prosadily některé oddíly švýcarský systém, který natolik zaměstnal moji mysl, že jsem přehlédl v propozicích ustanovení o tom, že dívku není možné v této soutěži nahradit supermladším žákem. Přitom jsem přípravě věnoval několik hodin. A málem jsme na to dojeli. Jeden ze tří favoritů, Lipky HK, remizoval ve 3. kole s dalším favoritem, Ortexem a do čela se dostal Rychnov A. Ve 4. kole Rychnov B sice zdolal Lipky A 3:2, ale bez dívky, takže po tomto kole byl Rychnov na poslední šachovnici kontumován ve všech odehraných zápasech a s Lipkami nakonec prohrál 2:3. Chyba v sestavě mě moc mrzí a všem se za ni omlouvám. V 5. kole prohrál Rychnov A dost nešťastně s Ortexem 2:3, vyloženě více štěstí měl náš soupeř. V  posledním kole jsme museli nutně vyhrát s Lipkami HK, které přijely posíleny o mistra ČR v kategorii do 12 let, Karla Brožku z Pardubic (pochopitelně ze Zaječic neboť Pardubice ...)

  Panda A - Lipky A 3:2. Brožka přehrál našeho hosta z Chocně, Matěje Kobra. Michal Dušánek hrál opět zodpovědně, až křečovitě postavil obranný val a opět si nechal slabinku ve skladišti figur. Náš tým byl ale vyrovnanější a silnější na zadních šachovnicích. Elen Hetfleischová a Vašek Kroulík to dokumentovali bez problémů, aktivně šel do soupeře Pavel Kumpošt, vytvořil mu slabiny, ale neviděl jednoduchou kombinaci vedoucí k zisku figury. Tu mu pak soupeř doslova daroval v napjaté časové tísni. Výhrou skončilo kolem třetí hodiny drama a Rychnov bude zastoupen na M ČR družstev do 12 let ve Varnsdorfu. Rychnovu se tak opět podařilo prolomit hegemonii hradecké základny.

  Souboj o postup na Mistrovství ČR mezi Pandou a Lipkami HK.

  Výsledek je podtržen i výborným umístěním dalších družstev hrajících s velkou věkovou rezervou. Mladíci Krautschneider, Bažant, Kroulík (předškolák), Vlček, Hlavatý, Banas, Dvořákové, Hofmanová, Klabzuba, Kališ, Plucnar, Snopek zamíří na M ČR v dalších letech. Dobrou práci s nimi odvádějí trenéři Horák a Daniel.

  Skrytou rychnovskou zbraní jsou rodiče. Většina jich přišla pomoci s organizací a postoupili jsme jako tým - klub, ve kterém pracují nejen trenéři a děti, ale i rodiče. Děkuji Vám.

 

   Panda "B"

 

   Panda "D" 

   Panda "C" 

  Fotogalerie : https://pavelpanda.rajce.idnes.cz/Nejmladsi_Pandaci_postupuji_na_Mistrovstvi_CR/