Autor: Jan Horák

V neděli 3.2.  jsme vyrazili na důležitý zápas o udržení do Hradce. Soupeř nic nepodcenil a nastoupil v silné sestavě. No nic, jdeme bojovat.

Na první desce se opakoval souboj z minulého týdne z KP školních družstev a měl jsem soupeři co vracet. V oboustranné časové tísni naštěstí Matyáš přehlédl ztrátu kvality a bylo po partii.

Tomáš Blažek zahrál zahájení velmi dobře, poté si ovšem nechal vyměnit důležitého černopolného střelce a silnější soupeř se už nemýlil.

Mirek Čermák stál ze zahájení trošku pasivně. Když už se zdálo, že se jeho pozice zaktivizuje, soupeř využil hned několik vazeb najednou a materiální ztrátě nešlo zabránit.

Na 4. desce Petr Šubrt přehrál Aničku Vítovou v její oblíbené sicilské. Obral ji o kvalitu a věřili jsme, že míří k cennému bodu. Anička pozici nevzdala a komplikovala ji Petrovi natolik, až udělal chybu a poté se již mistryně republiky nemýlila. Škoda.

Na páté desce bílý krásně obětoval kvalitu za vytvoření dvou volných spojených pěšců e4,d5 podporovaných střelcem a věží. Milanovi dvě věže byly proti postupu bílých pěšáků bezmocné.

Ilja Mareš zahrál skvělou partii. Nádherně zaútočil na dámském křídle a získal volného pěšce. Černý se ho pokoušel zastavit, ale oslabený černý král bez obranných figur byl bezmocný.

Pepa Rambousek hrál velmi dlouho vyrovnaně s V. Portychem. Přešel do koncovky D+V+6P proti stejnému materiálu. Upřímně nevím, co se stalo poté, pozice mi připadala remízová.

Na osmé hrál Vláďa s mladým talentem Ondrou Winterem. Vláďa vytvořil soupeři slabého pěšce na e6 a pokoušel se ho získat. Po chvíli Vláďa přišel, že něco přehlédl a už se s tím nedalo nic dělat.

Škoda, když se nedaří, tak se nedaří. Gratulace Lípě k zaslouženému vítězství. Za dva týdny hostíme doma Vrchlabí, tak snad si štěstíčko vybereme my.   

ŠK Lípa B

 

Panda Rychnov n.K. B

Szücs Matyáš Z

2099

0

-

1

2086

Horák Jan Z

Fiedler Bedřich V Z

2100

1

-

0

1918

Blažek Tomáš H Z

Novák Luděk Z

1928

1

-

0

1848

Čermák Miroslav Z

Vítová Anna H Z

1754

1

-

0

1810

Šubrt Petr Z

Němec Otakar Z

1905

1

-

0

1818

Dvořák Milan

Tsapanidis Vasilis

1803

0

-

1

1790

Mareš Ilja H

Portych Václav

1867

1

-

0

1698

Rambousek Josef

Winter Ondřej

1636

1

-

0

1822

Martyniuk Vladislav

 

6

-

2