Ocenění pro druhý nejlepší tým v okrese převzal Ing. Miroslav Pavlíček, kapitán A týmu.Ocenění pro Daniela Kožúška jeho otec Slawomír (Dan měl stužkovací večírek). Každé ocenění hodnotí odborná komise podle zaslaných návrhů. Náš návrh zněl:

Předseda Regionu Panda navrhuje na ocenění ve městě a v okrese 

sportovní tým

Panda Rychnov nad Kněžnou A, který obhájil účast  v 1. Lize dospělých a hraje tuto soutěž již 3 roky za sebou. Již dvacet let se pohybuje výhradně v ligových soutěžích jako jediný tým z Rychnova nad Kněžnou. Sestava týmu, konečná tabulka po 11. Kole a reportáže jsou v příloze.

 

Jednotlivci

Daniel Kožúšek

Z jeho webových stránek:

Jmenuji se Daniel Kožúšek, je mi 19 let a šachu se aktivně věnuji od pěti let. Jsem několikanásobný reprezentant ČR v mládežnických kategoriích a jsem držitelem výkonnostní třídy mistra. Můj momentální šachový rating naleznete zde.

Jak jsem začal hrát i trénovat

 Mé první kroky ve světě šachů vedl můj táta. Nejprve jsem trénoval s tátou, pak skupinově v kroužku Šachové školy Panda a zhruba od 11-ti jsem začal trénovat individuálně s dobrými trenéry a silnými praktickými hráči. Účastnil jsem se i nejrůznějších soustředění s reprezentačními trenéry a velmistry z naší šachové špičky. Získal jsem tak spousty cenných rad a zkušeností, které se projevili nejen na mém šachovém růstu, ale i způsobu trénování.

Rád trénuji a vzdělám se

 Protože mě velmi baví trénovat, rozhodl jsem se své zkušenosti předávat dál, dalším hráčům, kteří stejně jako já na sobě chtějí pracovat a posouvat se tak výkonnostně dopředu. Z tohoto důvodu jsem i absolvoval školení trenérů ŠSČR a v současné době jsem trenérem 3. třídy.

Mezi mé šachové úspěchy patří:

  1. místo na mistrovství republiky juniorů do 18ti a 20ti let v roce 2018 18. místo na mistrovství světa mládeže v Uruguayi do 18ti let v roce 2017 2. místo na mistrovství republiky juniorů do 18ti a 20ti let v roce 2017 1. místo na mistrovství republiky mládeže do 16ti let v roce 2015 16. místo na mistrovství světa mládeže v Řecku do 16ti let v roce 2015 1. místo na mistrovství republiky v rapid šachu do 18ti i 20ti let v roce 2015 12. místo na mistrovství světa mládeže v Spojených arabských emirátech do 14ti let v roce 2013 1. místo na mistrovství republiky mládeže do 14ti let v roce 2013

 

Funkcionář

 

Ing. Jaroslav Labík, obnovil činnost šachového oddílu ŠK DDM Kostelec nad Orlicí, narozen 1937, a dodnes je platným členem družstva dospělých v krajské soutěži

Pomohl vybudovat členskou základnu klubu, zasadil se o výchovu šachové mládeže v kostelci nad orlicí, pravidelně se úspěšně účastní M ČR seniorů v šachu v Rychnově nad Kněžnou, spolupracuje s pořadatelm této soutěže, přestože již překročil osmdesátku.

 

Trenér

 

Ing. Jan Horníček, Region Panda, dvě desítky let pomáhal se základy šachu dětem předškolního věku a nejnižších tříd