V našem krajském městě se konala předposlední Velká cena mládeže, které se zúčastnilo celkem 121 dětí z Královéhradeckého kraje, včetně 8 dětí z naší šachové školy Panda Rychnov. Přivezli jsme si 4 medaile, z toho 2 zlaté !

Teprve 5-letý Štěpánek Kroulík vyhrál už druhou Velkou cenu za sebou a opět porážel i o 2 roky starší soupeře ! Získal 6½ bodu ze 7 partií a po zásluze obdržel pohár a nejcennější medaili. Gratulace ! Nejvíce zářili naši kluci v nejpočetnější kategorii 10-letých. Z 34 dětí skončili mezi prvními sedmi všichni 4 Panďáci ! Další pohár pro vítěze vyhrál Michal Dušánek, který splnil roli favorita a získal 6 bodů ze 7. Krásné 2.místo zde vybojoval o 2 roky mladší (!) Vašek Kroulík s 5½ body, který ani jednou neprohrál a navíc si připsal cennou remízu právě s vítězným Michalem. V nejvyrovnanější kategorii 12-letých získal další medaili do své sbírky Pavel Kumpošt i díky remíze v poslední partii s mistrem ČR Lukášem Zelbou. Ale pomýšlel výš, ještě po 5.kole celou kategorii vedl, škoda.

Na hezkém 5.místě skončil v kategorii 10-letých Daniel Jan Krautschneider, ikdyž je zvyklý na medaile, tentokráte mu o ½ bodu utekla. Krásných 5 bodů zde vybojoval i sedmý Fanda Bažant a je stále blíže k vysněné medaili. V nejmladší kategorii se zaskvěl 5.místem a 4 body Ondra Banas a protože tam má i on věkovou rezervu, může už za rok nosit na krku medaili i on. Velké ceny se zůčastnil také Luděk Poláček v kategorii 12-letých, začal velice dobře, ke konci už na něj ale asi padala únava z lyžařského výcviku, z kterého se s Pavlem v pátek vrátili.

Poslední Velká cena se koná po dlouhé době u nás v Rychnově, kam Vás všechny srdečně zveme ! Závěrem děkujeme Městu Rychnov a KHŠS za podporu.