Chtěl bych se podrobněji vrátit k úterý 27.11.2018, kdy proběhlo na rychnovském Gymnáziu F.M.Pelcla okresní kolo škol Rychnovska v šachu. Suverénně si vedla čtveřice kluků z Gymnázia v sestavě se 4 Panďáky, od 1.šachovnice : Pavel Kačírek, Vašek Till, Vašek Horníček a Patrik Dostálek. Vyhráli 6 zápasů, jednou remizovali. Stoprocentní byl Vašek Till, který všech 7 partií vyhrál. Druhé místo a postup do kraje vybojovala podle očekávání ZŠ Masarykova z Rychnova s bilancí 5-2-0. Také ta měla nabitý tým Panďáků s Markem Nosálem, Elen Hetfleischovou, Janem Koblicem a Michalem Čermákem. Zaskvěl se Marek Nosál, když porazil jedničku celého turnaje Pavla Kačírka. Na bronzovém stupínku s bilancí 3-3-1 mohla skončit ZŠ Slatina n.Z. (na fotografii), ale protože se počítají body všech dětí, předstihli je o 1½ bodu st.žáci ze ZŠ Gutha-Jarkovského Kostelec n.Orlicí. Na 4.místě skončila škola, která na přebor dorazila po 30 letech (!) a to ta ze Slatiny. Stáli za tím další dva Panďáci Pavel Kumpošt s Luďkem Poláčkem, kteří toužili na přebor škol přijet natolik, že od září učili ve svém volnu spolužáka a spolužačku šachy !

Oba borci víc udělat nemohli, získali 6 bodů ze 7 partií a největší dojem zanechali v 5.kole, když vzali bod favorizované „Masaryčce“. Luděk Poláček porazil Elen Hetfleischovou a Pavel Kumpošt si vyšlápl na skvělého Marka Nosála ! Na dalších místech skončili : ZŠ Masarykova „B“, ZŠ Opočno ml.žáci, ZŠ Kostelec ml.žáci, ZŠ Masarykova „C“. Škoda, že nemají dost šachistů a nebo podporu ve svých školách ve Vamberku, Solnici, Doudlebách, Dobrušce, či v Rychnově na Javornické ...

Venda a Štěpánek Kroulíkové v čele opočenské školy :)

Z 1.stupně postupuje do kraje opočenská škola a školka, kterou reprezentují další talentovaní Panďáci a to bratři Vašek a Štěpánek Kroulíkové. Ze škol středních postupuje dál Gymnázium FMP RK. Turnaj uspořádal Region Panda ve spolupráci s Gymnáziem FMP Rychnov, účastníky přivítal ředitel školy Mgr. Petr Kačírek. Turnaj řídil Jiří Daniel a poděkování patří Martinu Buločkinovi za rychlé uložení výsledků. Za fotografie děkuji Veronice Kroulíkové a Pavlu Kumpoštovi ml. :)

VŠEM POSTUPUJÍCÍM DRŽME PĚSTĚ, ať postoupí co nejdál.

Překvapení turnaje ze Slatiny - zleva Panďáci - na 1.šachovnici Pavel Kumpošt a na druhé Luďa Poláček.

Z 1.stupně postupuje do krajského kola ZŠ a MŠ Opočno s bratry Kroulíkovými (uprostřed).