TJ Tatran Litovel

  Panda Rychnov n. K.
Krejčí Jan H Z 2563 ½ - ½ 2374 Kožúšek Daniel Z
Bělunek Vladimír Z 2201 ½ - ½   Fiedorek Michal C
Vaněk Ladislav H Z 2239 ½ - ½ 2122 Marečková Martina Z
Pán Vladimír H Z 2027 ½ - ½ 2106 Jonáš Vlastimil Z
Strašil Pavel Z 2036 0 - 1 2016 Novotný Josef Z
Krejčí Jan Z 2107 ½ - ½ 1950 Horák Jan
Neoral Antonín 2125 0 - 1 1902 Majocha Piotr C
Gerych Jan 1991 ½ - ½ 1960 Pavlíček Miroslav
  3 - 5

Jako vždy v tomto roce jsme se do poslední chvíle trápili se sestavou. Někteří hráči dokonce nereagovali ani na emaily, takže prostě klasika. Navíc velké oslabení bylo i v tom, že vyjímečně nenastoupil Slawek Machlowski, což byla komplikace nejen hráčská, ale i co se týče dopravy na zápas, jelikož jsme najednou pocítili jak chybí jedno auto pro 7 lidí. Bylo tedy kromě mého auta potřeba zajistit i druhé auto a to byl skutečný oříšek, jelikož těch řidičů v týmu mnoho není. Do toho všeho ještě jsem přišel o telefon, takže všechny kontakty fuč a pak si někoho shánějte. Nicméně infarktové chvíle před zápasem na poslední chvíli zažehnal brácha Honzy Horáka, který se nabídl jako druhý řidič, takže nakonec vyrážíme. Velké díky.

Sestava nebyla sice bůhví jaká, ale za to odhodlaná a plná přesvědčení, že prostě a jednoduše vyhrajeme. A tak to má být. Litovel nastoupila prakticky kompletní dokonce i s GM Honzou Krejčím, který letos ještě nehrál, ale na zápas s Pandou si čas našel. Rychle ze zahájení dala za remis černými na třetí šachovnici Martina Marečková. V tu chvíli asi dobrá remíza. Pak následoval Vlasta Jonáš, kterého soupeř donutil opakovat tahy. Bylo 1:1 a ostatní partie stály víceméně vyrovnaně. Trochu hůře stál Katenáčo, ale to nás nechávalo v klidu, to je vždycky tak a soupeři se pak nestačí divit. Navíc Honza Horák měl pěšce více a rychle mířil do koncovky. O to více nás překvapilo, když zhruba po čtyřech hodinách jako další partie skončila právě Honzova partie ale pro nás překvapivým výsledkem a to remízou. Prý to již nešlo vyhrát. No co se dá dělat. Je to 1,5:1,5 a jdeme do kisen. A děly se věci. Nejprve Dan černými odrazil všechny hrozby nejlepšího hráče domácích a víceméně donutil velmistra k nabídce remízy. Bylo 2:2. Tato nečekaná remíza nám vlila krev do žil a najednou nás byly plné šachovnice, zatímco na soupeře jako by padla deka. Katenáčo odrazil všechny hrozby, zkonsolidoval pozici a najednou přišla smrtící oběť kvality Vxb4, axb4, po níž a pěšec nabral směr dáma tahem a3 a pozice bílého se hroutí. Do toho na sedmé šachovnici si odbývá premiéru Piotr Majocha, který nejprve obětoval kvalitu, pak ještě figuru a míří do koncovky s králem a 6 pěšci proti králi věži!! a třem pěšcům. Všichni s údivem hledí co se to na šachovnici děje a ejhle ani věž s králem není s to pěšcovou lavinu zastavit. Vedeme 4:2 a v ten okamžik přichází má velká chvíle a v pozici, kde asi stojím lépe, ale bojím se vyhrát (soupeř nemá nic a jak mi posléze Dan vysvětluje mnou zamýšlený plán hry byl skutečně vítězný). Nicméně v dané chvíli se mi nechce riskovat a z pozice síly nabízím soupeři smír. Je to 4,5:2,5 a je jasné, že už vyhrajeme. Jako poslední dohrává objev letošní sezóny v barvách Pandy mladičký Michal Fiedorek (všichni ještě máme v živé paměti jeho remízu s Malinovským (ELO 2475) z předešlého kola. Partie to byla od začátku velmi zajímavá a bojovná. Úplně jsem se v ní nedokázal vyznat a popravdě bych to nechtěl hrát ani za jednoho. V oboustranné časové tísni nakonec soupeř vyloudil  z Michala pěšce, ale jak se ukázalo vzniklá koncovka nakonec vyhraná nebyla a tak se soupeři rozcházejí smírně. V neskutečné slepené ale jak jsem již na začátku svého příspěvku napsal odhodlané sestavě si odvážíme důležité vítězství 5:3 z Litovele a snad jsme učinili důležitý krok k záchraně. Sepsal Mirek Pavlíček, kápo A týmu

Všechny partie si můžete brzy přehrát, požádal jsem naší webmasterku, aby je umístila do sekce partie. A Mirek to napsal skvěle, partie Dana - to výkonnostní šachista skoro nechápe, partie Katenáča a Piotra Majochy jsou neskutečné. Měli jsme kliku!