Mistrovství Čech v kategoriích do 8 a do 10 let se letos odehrálo 14. – 18.11.2018 v Mostě. Šachistům Pandy přineslo nečekaný a velký úspěch a to STŘÍBRNOU medaili + dvě naděje na Mistrovství ČR. Michal Dušánek z Javornice (na fotografii vlevo) fantastickým finišem v 5-denním klání předstihl i svého dosud největšího konkurenta z hradeckého Ortexu, Lukáše Zelbu. Vzal polovinu bodu i vítězi turnaje Danovi Juhaňákovi z Unichess Praha. Získal 7 bodů z 9 partií a obsadil krásné 2.místo ! V kategorii do 8 let patřil mezi favority Václav Kroulík z Opočna. Svou roli splnil, skončil pátý se 6 body, ale sahal po medaili ! Velká škoda smolné poslední prohry s vítězem turnaje Bouškou. Venda si už šel pro vítězství, nasadil si dámu a šel pro druhou k sousednímu stolu, v tu chvíli ale soupeř zahrál šach pěšcem, kterého si Venda ve vítězné euforii nevšiml ... dámu nasadil a prohrál na druhý nemožný tah ! Každopádně posbíral cenné zkušenosti před mistrovstvím ČR. Oba si tam budou moci zabojovat o účast na MS a ME.

V kategorii H8 byl hodně vidět i brácha Vaška teprve 5-letý Štěpánek Kroulík, který vyhrál senzačně i poslední partii, kdy soupeř měl dlouho materiálovou převahu, získal tak cenný 5 bod z 9 ! Spokojen asi nebude se 3½ body Dan Krautschneider v kategorii H10, věřím ale, že už příští rok bude sahat po medaili :)

Výsledky MČech - HD 10 : 1. Juhaňák (Unichess) 8, 2. Dušánek (Region Panda Rychnov n. K.) 7, 3. Zelba (Ortex HK) 6½ … 24. Reschelová (Třebechovice) 5 – nejlepší ze 7 dívek (!), 44. Krautschneider (Region Panda Rychnov n. K.) 3½. Celkem 55 účastníků.

Vpravo vicemistr ČECH - Míša Dušánek !!!

HD 8 : 1. Bouška (Hlinsko) 9, 2. Švadlenka (Kobylisy) 7, 3. Komárek (Svitavy) 7 … 5. Kroulík V. (Region Panda Rychnov n.K.), 18. Kroulík Š. (Region Panda) 5. Celkem 40 účastníků.

Reprezentanti Pandy na M Čech 2018 zleva : Štěpánek Kroulík, Míša Dušánek, Venda Kroulík a Dan Krautschneider.