O minulém víkendu nastoupilo za Pandu v různých soutěžích v základních sestavách 21 dospělých a 12 dětí. Rozvoj mládeže je přitom stěžejní činností oddílu, takže 11 hráčů ze sobotního KPŽD startovalo v neděli v soutěžích dospělých!

  KP žákovských družstev hraje letos opět jen 7 týmů, další oddíly z kraje si na sílu soutěže šestičlenných týmů netroufají. A z těchto 7 týmů jsou 2 z Rychnova. A tým (na fotografii) ve složení Martyniuk, Cibulka (host z Hronova), Kačírek, Till, Kumpošt, Hetfleischová, Plucnar hrál tentokrát bez Pepy Cibulky, ale ten nastoupí v obou dalších termínech. Rychnov A s nováčkem náhradníkem Matyášem Plucnarem porazil Třebechovice A 4:2 a také Pandu B 4:2. Jako jediný prošel prvním termínem bez bodové ztráty.

Panda B výjimečně bez Marka Nosála remizovala s Třebechovicemi. Panda B je letos konkurenceschopná v KPŽD ve složení Nosál, Dušánek, Koblic, Krautschneider, Kroulík, Poláček, Dostálek. Martin už odletěl do Řecka na MS a tak jsem oba týmy vedl já. Další termín je 1. prosince.

  I. liga východ dospělých byla zahájena prvním kolem. Polabiny B - Rychnov 4:4. Náš tým změnil kapitána, kterým je nyní Ing. Miroslav Pavlíček, z týmu odešli Havelka a Kracík. Přišel jen mladičký Polák Fiedorek a Vlastimil Jonáš z Dobrušky. V Pardubicích vyhráli právě Fiedorek a Jonáš, remizovali Machlowski a Novotný. Za stavu 4:3 pro domácí vyhrál klíčovou partii Daniel Kožúšek s Jiráskem v koncovce V+3 proti V+3 na stejném křídle.

  KP byl zahájen v Rychnově zápasem Panda B - Hořice 2,5:5,5. V B týmu vynikl také jen nováček Jan Horníček, který na 8. šach. jediný vyhrál, o remízy se postaraly posily Čermák, Šubrt a Mareš. Tým vede nově Ing. Vlastimil Jonáš a vlivem omluv hráčů A týmu byl silně oslaben i B tým.

  KS byla zahájen již před týdnem zápasem Rychnov C - Červený Kostelec 4:4. Za Pandu C vynikl Jan Horák vítězstvím s Viktorem Veleckým, dále vyhrál Josef Novotný s jardou Čápem. Z převahy céčka pak nebylo nic, Daniel J., Martyniuk, Zahradník a Kačírek Pa jen remizovali.

  RP začala Panda D doma proti Červenému Kostelci B pod vedením nového kapitána Františka Dušánka porážkou 2:3, když cennou výhru si zapsal jen Michal Dušánek (1172) s Milanem Petrou (1590) a Elen Hetfleischová. Houževnatě bojoval Pavel Kumpošt (1351) s Martinem Kuru (1877) a nešťastně prohrál Miloš Dvořák.

  Tento týden v neděli nás čeká Sokol Hradec, který je na vítězné vlně - v prvním kole porazil DDM Kostelec nad Orlicí 5:3.