V Plané pochopili, že budoucnost šachových turnajů je  ve „slovenském“ modelu. Tedy krátké rychlé turnaje. 7 kol za 3,5 dne, tempo 60 min + nějaký přídavek za tah. Tentokrát svým turnajem uctili svátek sv. Václava a zahrát si přijeli i mladí Panďáci. K dispozici byly 4 turnaje a ve třech z nich jsme měli zastoupení.

Turnaj A (nad 1900 ELO)

Honza Horák konečně vydržel až do konce a je z toho jeden z jeho nejlepších výsledků. Hned v prvním kole porazil budoucího vítěze turnaje F. Hostičku, který měl ještě před pár lety ELO přes 2200. Dvě prohry Honza vyvážil 4 výhrami. Obsadil 2. místo (12 účastníků) za 4,5 bodu s perfo 2085. Blahopřejeme!

Turnaj B (1600 - 1900)

A hned 4 naši žáci. Pro 3 z nich to byla tvrdá škola, ale hrát turnaje se silnými je důležité!

Vláďa Martyniuk se po pomalejším startu rozjel a konečné 4. místo (20 účastníků) je výborné. 4,5 bodu a perfo 1775 ho snad povzbudí do přeboru Čech do 16 let.

Marek Nosál bral 3,5 bodu, což mu při výkonu 1558 zajistilo druhý nejlepší výsledek z našich kluků. Určitě ho to namotivuje  a bude se šachu dál věnovat.

Pavel Kačírek se probral až poslední den, kdy výsledek zachránil. 3 body a výkon 1588 nejsou díra do světa. Určitě to mohlo být trošku lepší.

Vašek Till bude tentokrát nejméně spokojený. Nenavázal na hodnotnou remízu z prvního kola, kdy navíc stál v závěrečné pozici zcela na výhru. Postupně se propadal tabulkou. Konečné 2 body při výkonu 1407 ho sice budou stát nějaký ELO bod, ale o tragédii se určitě nejedná. Teprve letos se začal šachům více věnovat a bude to brzy znát.

Turnaj C (1300 - 1600)

Náš benjamínek Míša Dušánek se rval o body příkladně. Jako jeden z mála účastníků neměl zatím mezinárodní rating, ale to se brzy změní. 4 body jsou super a výkon 1458 perfektní. Blahopřejeme!

Obsadil 7. místo mezi 20 účastníky.

Celkově byla naše účast na turnaji určitě úspěšná. Vezeme, díky Honzovi medaili z nejsilnějšího turnaje. 4 kluci ze 6 připsali solidní body a dva zbývající ztratili jen velmi málo.

Jde to pomalu, ale pořád nahoru!

A jak to viděl doprovod?

Na závěr bych zhodnotil Svatováclavský turnaj i z jiné stránky. Atmosféra byla mezi ,,Panďáky“ úžasná a to v turnaji i mimo něj. Kluci ty úspěchy i zaškobrtnutí prožívali společně, vzájemně si fandili, přáli si úspěch a navzájem se podporovali. A i mimo turnaj to fungovalo skvěle. Začalo to vždy společnou snídaní, pokračovalo nejen obědem a večeří, ale i dalším společně stráveným časem. Ten jsme trávili po dvě pozdní odpoledne na místních slavnostech i při společných večerech strávených v jídelně penzionu, kde se hráli karty, diskutovalo, lehce se slavil Vaškův i Míšův svátek a ochutnal se i zkvašený vinný mošt. A světe div se, šlo to někdy i bez mobilů. A tak si to užil i doprovod: Franta Dušánek , Dana a Miloš Horákovi.

Děkujeme Pandě i Městskému úřadu v Rychnově nad Kněžnou za podporu a klukům za velmi příjemné chvíle strávené v Plané nad Lužnicí.