Aby se chlapci o víkendu nenudili a také se trochu rozehráli na rapid tempo před Zaječicemi, vyrazili jsme na turnaj do Červeného Kostelce. Hned na počátku je třeba složit poklonu organizátorům. Bez jediného zádrhele, naprosto plynule, bez protestů a s občerstvením byl turnaj bez chyby. Tedy pokud nepočítáme ty na šachovnici J.

Vezmu to od nejmladšího. Partie jsem téměř neviděl, tak hodnotím zejména výsledek.

Pavel Kačírek sehrál slušný turnaj. Pouze jeden soupeř byl papírově slabší než on sám. Vybojoval 4 body. Škoda poslední partie, podle vlastních slov se v ní cítil dobře, ale pan Mareš ze Spartaku je kvalitní soupeř. Perfo 1587.

Vašek Till se rozehrával déle, ale o to drtivější měl finiš. Podařilo se mu nakonec i o místo předstihnout Pavla. Až se vyvaruje některých zkratů, tak půjde minimálně o 200 bodů nahoru. 4,5bodu (perfo 1478).

Honza Horák bude tentokrát nejspokojenější z výpravy. Snad mu to zvedne sebevědomí i do klasických partí. Není náhora, že blesk a rapid mu nyní tak jdou. Jen je třeba to přenést i do delšího tempa, nebát se. 5. místo je skvělé, konkurence byla značná. Porazil mj. Viktora Veleckého a to už je nějaký hráč. 6. bodů (perfo 1980).

No a naposledy já. Zdaleka ne přesvědčivými výkony, ale spíš zkušeností jsem držel 1. místo po 2/3 turnaje. V 7. Kole jsem pak zcela zaslouženě prohrál s panem Souralem. Uspokojen pohodlnou pozicí a lepším časem jsem nastavil figuru a hned potom nevyužil šance na komplikace. Jakub Šafařík pak už vedení v turnaji nepustil. Uhrál jsem 7,5bodu při perfo 2178. Spokojenost, byl jsem rád, že se někde na turnaji nenudím, když kluci hrají.

http://chess-results.com/tnr356294.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE

Turnaje se zúčastnil také Pepa Cibulka, který v Rychnově hostuje. Získal 4,5 bodu při perfo téměř 1700. Myslím, že sám chtěl ještě trochu víc. Je na něm ale vidět, že už je zkušený hráč a ve vypjatých chvílích nepanikaří. Můžeme být rádi, že s našimi kluky hraje.

Všechny musím pochválit hlavně za touhu hrát a zlepšovat se. Škoda, že aktivních mladých hráčů nemáme ještě více. Je čas začít stoupat soutěžemi mládeže i dospělých.