Krajský přebor družstev mladších žáků - Rychnov n. Kněžnou - 14. 4. 2018

1. ŠŠMP Lipky Hradec Králové, 2. Region Panda Rychnov n. K., 3. Ortex Hradec Králové

"Velmi dramatické boje přinesl KP mladších žáků v Rychnově nad Kněžnou. Bohužel byly zastoupeny jen 4 nejlépe pracující oddíly s nejmladší mládeží v kraji, což je hodně varovný signál. O prvenství a druhé postupové místo se popraly oddíly Ortex, Panda a Lipky. Nejprve v úvodu turnaje skončila smírem bitva Lipek s Ortexem. Ve 3.kole měla Panda naprosto vyrovnaný zápas s Lipkami, ale Lipky mají zkušenější tým a také měly pověstnou dávku štěstí. Rozuzlení mělo tedy přinést až předposlední kolo, zápas Rychnov – Ortex (na fotografii). V něm byly dlouho partie vyrovnané, ale jako první získal figuru na poslední desce Václav Kroulík s Jakubem Schmutzerem, ale nechal soupeře zbytečně vyváznout z matové sítě. Konsolidovaný výkon podal Pavel Kumpošt, který přehrál v pěkné partii Annu Voříškovou. Spolehlivě vyhrál také Michal Dušánek s Ladou Zelbovou a stáli jsme jasně na výhru i v partii Elen Hetfleischová – Matěj Levitner. Levitner využil zaváhání a rázem bylo 2,5:1,5. Poslední partii hrál host Matěj Kobr s hradeckým talentem Lukášem Zelbou snad hodinu. Zelba měl koncovku D+ krajní pěšec proti D. Avšak Matěj dobře postavil krále a remizoval věčným šachem po skoro hodině boje při tempu 15 min + 10 sec. Rychnov vyhrál 3:2 a zajistil si druhé postupové místo na MČR," komentoval Krajský přebor Jiří Daniel.

TABULKA :

1. Lipky               16 bodů  25,5   -  postup na Mistrovství ČR

2. Rychnov         15 bodů  20,5   -  postup na Mistrovství ČR

3. Ortex               13 bodů  23,5

4. Třebechovice    9    16,5

5. Rychnov B        6     8,5

6. Ortex B             3     7

7. Lipky B             0     7

MEDAILOVÝ CEREMONIÁL :

 

                        Vítězné Lipky Hradec Králové

 

               Stříbrná domácí Panda Rychnov n.Kněžnou

V.Kroulík (bilance : 5-1-0), M.Kobr (2-1-3), P.Kumpošt (4-1-1), M.Dušánek (5-0-1), E.Hetfleischová (3-0-3) a trenér J.Daniel

                       Třetí Ortex Hradec Králové

Za Pandu Rychnov B nastoupili : S.Archlebová (bilance : 1-0-5), P.Dostálek (0-1-5), L.Poláček (3-0-3), D.Krautschneider (3-0-3), F.Bažant (1-0-5) 

Mimo soutěž na 8. místě : Lipky C, 9. místo Rychnov C - Všichni hráli turnaj náhradníků: 1. Leoš Pávek, 2. Filip Holeček, 3. Oliver Kašpar, 4. Štěpán Kroulík, 5. Libor Hlavatý, 6. Martin Cichy, 7. Samko Hancko, 8. Ema Holečková.

Soutěž řídili Jiří Daniel a Ing. Jiří Bielavský. Pořadatelé: Jana a Pavel Kumpoštovi, František Dušánek, Lada Hetfleischová, Veronika Kroulíková a další. Ceny věnoval Ruda Krautschneider. Děkujeme dále za podporu Městu Rychnov, Královéhradeckému kraji a RWT.

Odkaz na Chess-Results :  http://chess-results.com/tnr346715.aspx?lan=5&art=1