Celkem 5 cenných kovů si přivezla výprava Pandy Rychnov z poslední Velké ceny konané v Hr.Králové. Z celého Královéhradeckého kraje se sem sjelo přes 100 malých šachistů a šachistek. Zazářili tentokráte naši nejmladší kluci. První velkou zlatou medaili a pohár vyhrál v nejmladší kategorii do 8 let zcela zaslouženě Václav KROULÍK (na fotografii) se 7 body. Vyhrál všechny své partie, porazil i největšího soupeře a kamaráda z Pandy celkově druhého Dana KRAUTSCHNEIDERA s 5,5 body, který tak obdržel medaili stříbrnou. Druhá celkově (chlapci a děvčata společně) a zlatá mezi děvčaty skončila Elen HETFLEISCHOVÁ v kategorii do 10 let s 6 body. Její stříbro je o to cennější, že porazila i talentované kluky M.Levitnera, V.Jakubce, či O.Svobodu ! Její výkon 1470 mluví sám za sebe a zaslouženě postupuje v rapid šachu na Mistrovství ČR ! Postupy na republiku těsně utekly našim nejzkušenějším mládencům Vláďovi MARTYNIUKOVI a Pavlu KAČÍRKOVI. Oba vybojovali v těžké konkurenci krásné bronzové medaile. Vláďa v kategorii do 16 let získal 5,5 bodu a prohrál jen s favoritem a vítězem D.Gloserem (1756). Pavel vybojoval v kategorii do 14 let 5 bodů a připsal si velký skalp jičínského J.Janoucha (1739). A jak si vedli ostatní Panďáci v sedmi partiích Velké ceny ?

Pavel KUMPOŠT měl těžkou práci ve starší kategorii do 12 let, ale získal 4 body. Na vlas stejné to měl Marek NOSÁL v HD 14, kdy získal taktéž 4 body. V nejmladší kategorii bylo vidět našeho nováčka Matyáše PLUCNARA se 3½ bodu. 3 body získal Luděk POLÁČEK v HD12, Štěpán KROULÍK v HD8 a Jan KOBLIC v HD14. Další náš nováček Martin CICHY získal na Velké ceně 2 body.  Velká cena se i díky celkovému vyhodnocení (vyjde článek příště) na konci dost protáhla a jen díky krásnému počasí, kdy si děti venku zahráli fotbal nebo „na babu“ se to dalo vydržet ...

VÝSLEDKY všech kategorií : http://chess-results.com/tnr345109.aspx?lan=5&art=1

 stříbrný Dan Krautschneider a zlatý Vašek Kroulík          V kategorii do 14 let vlevo bronzový Pavel Kačírek     

  

Celkově druhá v HD10 Elen Hetfleischová         Bronzovou medaili si vybojoval také v HD16 Vláďa Martyniuk

"Velká cena se stala pro naše hráče cestou do silnějšího světa dospělých šachistů. V následujících měsících potřebujeme zmiňované naděje postupně zařazovat do družstev dospělých, nasměrovat náš tým mládeže zpátky do dorostenecké ligy a hlavně zintenzívnit přípravu. Čekají nás ještě letos přebory ČR družstev mladších a starších žáků," komentoval výsledky trenér Jiří Daniel, který děti na místě sledoval.

Vyhodnocení celkové Velké ceny, kdy se všechny VC sčítají přineseme v příštím článku a POZOR, Panďáci byli v kraji zase hodně vidět !