Krajská soutěž - 11. Kolo, Sokol Hradec Králové – Panda Rychnov B

                                                     

Panda B zajížděla do Hradce již jako jistý vítěz soutěže. Nechali jsme tak odpočívat některé zasloužilé borce a šanci dostalo více hráčů z nejmladší generace. Vlastně jsme nastoupili se 4 hráči mimo základní sestavu. Ani soupeř nebyl v plné síle, ale jistě byl mírným favoritem zápasu.

Určitě spoléhali na zadní šachovnice. To se však spletli, právě mladé pušky je velmi rychle sestřelily. 

Zápas jsem mohl sledovat v přímém přenosu, protože jsem proti původním plánům musel, jako kapitán, naskočit za nemocného Honzu Horáka.

Vezmu to dnes od konce sestavy. Elen dostala příležitost v prvním kole a tehdy přestřelila branku. Tentokrát nezaváhala a vítězství bylo velmi rychlé. Hodnotný skalp a velké povzbuzení. Marek si počínal stejně dobře a rychle. Oba si poradili se zkušenými soupeři, staršími o více než 60 let. Pavel s juniorem Faltýnkem rychle vyměnil kde co. V rovné koncovce 4 věží se domluvili na korektní remíze. Pan Hartman někde ve střední hře potratil věž, vůbec jsem nestačil postřehnout jak. Nepatrná kaňka na výborné sezóně. Vláďa hrál koncovku s izolovaným pěšcem. Měl ale dobrého střelce a soupeře jakoby svazovalo vědomí, že by měl stát lépe. Místo remízového přístavu se dlouho převaloval a kupil nepřesnosti. Vláďa zavěsil, jde rychle nahoru. Tomáš se zamotal do opravdu divokých variant ve střední hře. Když se zdálo, že koncovku ještě zdramatizuje, tak si vlezl do matu. Pepa "Katenáčo" měl jasný plán. "Mám 3 nuly za sebou, musím to přerušit". Tím určitě nemyslel remízu, kterou soupeři v průběhu odmítl. Končil sice poslední, ale hrálo se stále jen na soupeřovu branku. Já splnil povinnost bez velkého úsilí a mohl s radostí podepsat účet zápasu.

S Pepou jsme dnes ovšem pouze doprovázeli mládežnický koncert. Je čas poslat do Krajské soutěže další Pandy. Určitě se zde neztratí.

Sokol Hradec Králové A

 

Panda Rychnov n. Kn. B

Miňovský Roman Z

1953

0

-

1

2274

Kačírek Petr Z

Humlíček Vojtěch Z

1886

0

-

1

2015

Novotný Josef Z

Vít Jakub Z

1713

1

-

0

1669

Zahradník Tomáš Z

Palij Lubomír Z

1882

0

-

1

1519

Martyniuk Vladislav Z

Záruba Jaroslav Z

1845

1

-

0

1709

Hartman Ivo

Faltýnek David H Z

1594

½

-

½

1456

Kačírek Pavel

Walter Jaroslav

1675

0

-

1

1400

Nosál Marek

Rejnuš Josef

1571

0

-

1

1250

Hetfleischová