1966

1

0

neobsazeno

Hosté se letos zachránili v první lize překvapivě brzy, podařilo se jim poskládat skvělý tým. Ovšem do Rychnova necestoval velmistr Vlastimil Babula a navíc přijel v sedmi! Domácí naopak téměř v kompletní sestavě, chyběl jen Zeberski. Od začátku ale nestáli dobře Marečková a Šmajzr, naopak lepší pozice brzy získali Sabuk, Kožúšek, Goluch a Kracík. Kapitán domácích Jiří Daniel vyhrál kontumačně.

Již ve 120. minutě korunoval svoji převahu Piotr Goluch, který nastoupil za tým teprve podruhé a podruhé vyhrál, navíc rychle, Rychnov vedl 2:0 a mohl si dovolit trochu taktizovat. Goluch s Machlowskim, který tentokrát jen řídil a držel tým ze zálohy, stihli nedělní oběd.

Ve 170. minutě se na všech deskách zbývajících 6 partií začalo přiostřovat a více vyrovnávat, ideální by byla dohoda o remízách na všech deskách najednou…

Ve 185. Minutě poráží legnický Rychnovák (na fotografii vpravo) trenéra české reprezentace mládeže Davida Kaňovkého, prosadil poziční převahu, kterou měl po celou partii! Rychnov vede již 3:0!

Ve 189. minutě vítězí po kombinačním ohňostroji Martin Šmajzr – 4:0! Vzápětí korunovala svůj tlak Jana Zpěváková a snižuje na 4:1.

Hraje se asi 220 minut. Daniel Kožúšek nemůže najít vítěznou kombinaci a chybuje. Stav 4:2. Už potřebujeme jen jednu remízu.

1. minuta: poziční převahu stupňuje Josef Havelka a vítězíme! Vzápětí hrubě chybuje téměř po 4 hodinách hry Petr Bažant, který podle Tomáše Kracíka neviděl nejméně dvě svoje vítězné kombinace. Vítězíme 6:2. Zápas končí již před půl třetí odpoledne.

V 16:58 přichází meil od vedoucího soutěže. Region Panda je díky ostatním výsledkům zachráněn v první lize i pro příští ročník. ještě nikdy nehrál Rychnov v první lize tři po sobě následující roky. Kamsi se posunul.