V Rychnově se v sobotu 24. 3. 2018 uskutečnil KP žáků a žákyň do 10 let určený pro žáky nar. 2009 a mladší. Hrálo se v klubovně Pandy ve Sportovní hale na 6 kol tempem 20 min + 5 sekund s povinným zápisem prvních 10 minut.  Z mého pohledu se experiment tempa i zápisu osvědčil. Novinkou byla i polední přestávka déle než hodinu důležitá pro duševní zdraví. Výsledky: ZDE

S notnou dávkou štěstí se podařilo vybojovat stříbrnou medaili a postup Michalu Dušánkovi a na páté místo vyšplhal se tříletou rezervou v kategorii Daniel Jan Krautschneider. Celkem startovalo 18 dětí. Z Rychnova hráli v hlavní kategorii také František Bažant a Václav Kroulík. Uhráli střed tabulky, což je dobrým příslibem na příští ročník.

Pro žáky začátečníky byl určen vedlejší turnaj, kde vybojoval zlatou medaili Jozífek Zelba (Ortex) 6 b., 2. Roman Holubář z Lipek4,5, 3. Matyáš Plucnar, 4. Štěpán Kroulík 4, 5. Jan Hošák 1,5. V tomto turnaji se nezapisovalo, Matyáš a Honzík hráli svůj první turnaj a myslím, že jsou také dobrým příslibem pro rychnovské šachy.