O uplynulém víkendu se minivýprava Panďáků vydala až za hranice J, aby zkusila štěstí na turnaji k výročí vzniku Polska. Kudowa Zdroj je naštěstí blízko a prostředí pro nás nebylo cizí, protože rozhodčím turnaje byl „náš“ Slawek Machlowski.

Všechny šachově převálcoval nám dobře známý Josef Adam Ret, ale naši hráči se také neztratili. Spokojen může být Vláďa Martyniuk. Pohár za 2. místo se počítá. Spokojen s výhradou může být i Pavel Kačírek. Výhra v posledním kole, po které sahal, by ho poslala i před Vláďu na stříbrnou pozici. Po remíze se nakonec musel spokojit se 4. Místem. Bronzovou medailí, kterou bral jeho poslední soupeř (Jediný v turnaji s lepším pomocným hodnocením. A to až druhým pomocným. L). Určitě bude ráda vzpomínat Elen Hetfleischová. Že je v turnaji první dívkou je pro ni běžné. Tentokrát ale předstihla řadu zkušenějších chlapců z Polska i Čech a odvezla si pěknou cenu. Vlastně ani poslední náš hráč si nevedl špatně. Vašek Till si podle vlastních slov nechal v posledním kole dát mat na poslední řadě, když už viděl bod pro sebe v tabulce. Vítězství by ho posunulo mezi prvních 5. Takové věci se stávají. Je to sport.

Je třeba pochválit také organizátory. Turnaj běžel rychle a hladce. Všichni dostali diplomy nebo pamětní listy a za hodnotné věcné ceny by se nemuseli stydět ani na větších turnajích.

Pořadí:

  1. Josef Adam Ret                   6,5b.
  2. Vladislav Martyniuk             5,5b
  3. Gabriel Lechman                   5b.
  4. Pavel Kačírek                         5b
  5. Hetfleischová Elen               5b.
  6. Kacper Jaroszuk                   5b.
  7. Michal Bolaczek                     5b
  8. Michal Malik                           5b.
  9. David Sobczyk                       5b.
  10. Václav Till                             4b.

 

Celkem 37 hráčů