Ve 2. kole 1. ligy hostil náš tým v sestavě sotva druholigové silnému týmu Kroměříže, v něž hraje i provozovatel You tube kanálu Petr a Robert, který denně přináší živé komentáře zápasu o titul mistra světa mezi Carlsonem a Caruanou, velmistr Robert Cvek. "Myslela jsem si, že první skončím", řekla mi po skončení své více než pětihodinové partie Martina Marečková. Prohrála ale s velmistrem s obrovskou ctí jako úplně poslední z týmu.

RYCHNOV - KROMEŘÍŽ 1:7

  Kapitán Mirek Pavlíček to měl hodně těžké se sestavou, omluvili se Poláci Goluch a Sabuk, kteří hráli jiný turnaj ve Varšavě, omluvili se Kožúšek a Horák, kteří startují na polofinále juniorů ve Špindlerově Mlýně. Na první dece tak zaskakoval čtrnáctiletý Polák Michal Fiedorek, 37. hráč Evropy do 14 let, 3. v Polsku. Na poslední šachovnici debutoval náš odchovanec, patnáctiletý Vláďa Martyniuk. A právě Vláďa pokazil pozici jako první a prohrál již po 2,5 hodinách. Dvacet minut po něm se vzdal i Pepa Katenáčo Novotný. A za dalších 6 minut se vzdal i kapitán týmu Mirek Pavlíček. Hrálo se už ryze "na jednu branku". Výtečný výkon ale podali naši Poláci - Slawek Machlowskii a Michal Fiedorek. Oba zachránili tým od kanára svými remízami, Michal měl ve věžovce o pěšce více! Velký odpor kladli veteráni Vastik Jonáš a Jarda Zikimund, ale i oni po 4 hodinách podlehli. V jinak prázdné klubovně pak držela jen mírně horší pozici Martina, která podlehla až těsně před vypršením šachového limitu.

HRONOV - RYCHNOV B 6,5:1,5

  Když má problém se sestavou A tým, má ho pochopitelně i B tým, protože mu chyběl Novotný, Jonáš, Pavlíček, Daniel J. i Martyniuk, hrající ve stejné době za A tým. Škoda, že nemáme II. ligu, byli bychom silnější! Přesto B tým uhrál v Hronově 1,5 bodu zásluhou Ilji Mareše, Roberta Daniela a Petra Šubrta.

NÁCHOD D - RYCHNOV D 4,5:0,5

  Absentující Poláci v A týmu mají dopad i na D tým, který nastupoval s hráči ze samého konce soupisky. Přesto Elen Hetfleischová zaznamenala krásnou remízu s paní Drašnarovou!

V příštím kole bychom měli mít všechny týmy silnější. Výsledky si najdete jistě sami v soutěžích družstev.