Šachová škola Panda (sekce spolku Region Panda) vychovává v Rychnově nad Kněžnou žáky od mateřských škol. V některých letech pracovala i s učitelkami MŠ, kde vyhledává nové talenty.

Žáci Šachové školy Panda navštěvují klubovnu ve Společenském centru, kde probíhají pravidelné tréninky šachistů a účastní se mnoha soutěží v ČR i v zahraničí. Jako trenér pracuje v Rychnově n. K. od roku 1976 nejméně ro roku 2014 Jiří Daniel (39 let), který vychoval již několik generací šachistů. Přibližně od roku 1993 spolupracuje s nejmenšími dětmi Ing. Jan Horníček (22 let). Do roku 1978 pracoval jako trenér Pavel Krejcar, asi do roku 1985 i Miloš Klíma. přibližně od roku 1980 do roku 1990 Rostislav Palla, méně let i Zdeněk Hanzlík a Zdeněk Libra, Asi od roku V letech 2004-08 pracoval v Rychnově nad Kněžnou jako další trenér Ing. Miroslav Pavlíček, 2008-10 pracoval jako trenér také Ing. Petr Čechura. V letech 2011-12 působil jako asistent trenéra Daniel Kožúšek. Nikdo z nich není profesionálním trenérem, všichni se věnují dětem po práci.

V šachové škole vyrostla olympionička a účastnice mezipásmového turnaje MS žen Mgr. Martina Kořenová – Holoubková nar. 1975, která proslula svojí Figurkovou školičkou a působí v Říčanech. Vyrostli zde i mistři šachu Mgr. Petr Kačírek, Hana Pirklová, Petr Mach a Martina Folková - Pallová. Mistryně šachu Martina Marečková je mistryní ČR 2013 v praktickém šachu i v bleskové hře. Od prvních krůčků vyrůstali v klubu i mnozí další hráči dnes jiných oddílů.

Panda Rychnov nad Kněžnou se stala v roce 1989 vítězem Velké ceny Československa před Frýdkem Místkem a Prešovem, 2x mistrem ČR v extralize dorostu, 2x vyhrála slavné Zaječice - M ČR starších žáků, 2x M ČR mladších žáků. Vyhrála mezinárodní turnaje v Prilukách na Ukrajině a v Budapešti.

Panda je již od roku 1990 pravidelným organizátorem Mistrovství ČR v některé z kategorií (nejméně 25 let). Dříve především mládeže, od roku 1998 organizuje M ČR seniorů - letní týdenní turnaj.

Tým dospělých startoval do roku 2014 nepřetržitě 16 let v lize dospělých, 4 sezony v 1. lize (nejlépe na 7. místě

sachova skola Panda
Na snímku je tým dorostu, který naposledy vybojoval extraligu dorostu: stolí zleva Jiří Daniel, Pavel Horníček, Tomáš Kracík, Adam Ježek, Václav Kouba, Tomáš Zahradník, sedí zleva: Daniel Kožúšek (2014 AD Jičín), Tomáš Sršeň, Jakub Nosek, Jan Macháň, Tomáš Bodlák, Vít Hartman, Radek Ševčík. (Aktualizováváno 2014, JD)