O víkendu 14. - 16. 6. 2019 se zúčastnil náš klub, který si vybojoval postup z KP, MČR družstev mladších žáků do 12-ti let v Třešti. Tým výrazně oslabila omluvená neúčast jednoho z nejlepších hráčů týmu Pavla Kumpošta.

Hned v prvním kole jsme bohužel prohráli s posledním nasazeným týmem Spartak Ústí nad Labem B, který nakonec skončil předposlední. Po výhře ve druhém a prohrách ve 3. a 4. kole se nám podařilo zvítězit v 5. a 6. kole a dostali jsme se na 50% zisk bodů. Bohužel nám nevyšel poslední sobotní zápas v sedmém kole a těsnou prohru jsme utrpěli i v 8. kole. Závěrečná výhra nad Chotěboří 6:0 nám jen mírně vylepšila náladu. Skončili jsme pod svým nasazením a na úspěch si budeme muset minimálně rok počkat. 

K jednotlivým hráčům: host Matěj Kobr na 1. šachovnici (5,5 bodů) splnil svoji roli dobře, i když sám očekával ještě víc. Míša Dušánek (5 bodů) na druhé šachovnici v řadě partií propásl šanci na dosažení iniciativy a to ho stálo lepší výsledek. Luděk Poláček obětavě zaskočil jako náhradník na 3. šachovnici a přestože všechny tři partie prohrál, měl velmi blízko k výhře v klíčovém zápase 8. kola. Dan Krautschneider (5 bodů) se na 4. šachovnici v mnoha partiích nevyhnul velmi rychlým tahům a končil na hodinách s lepším časem než na začátku partie. Tato nezkušenost nás stála další body. Elen Hetfleischová (5,5 bodů) hrála ve velmi dobré formě, ale minimálně ve dvou partiích si nechala horší čas do lepších koncovek a nezvládla je. Václav Kroulík (7,5 bodů) splnil očekávání, když byl zařazen až na konci soupisky. Štěpán Kroulík (2,5 bodů ze 6 sehraných partií) se sice zpočátku nemohl se hrou ve vysoké soutěži srovnat, ale v závěru soutěže i on bodoval a má skvělou perspektivu v týmu. Škoda oslabení týmu, protože umístění do 11. místa by přineslo Královéhradeckému kraji další postupové místo v příštím ročníku soutěže.

autor: Jiří Daniel

http://chess-results.com/tnr448921.aspx?lan=1