Nedělním vítězstvím 5:0 nad rezervou Třebechovic ukončila Panda C nejnižší soutěž dospělých pro rok 2017/18. Hosté přijeli jen ve čtyřech a tak Pavel Kumpošt získal snadný bod. Na 3. a 4. šachovnici hosté hrubě chybovali již v zahájení, takže Marek Nosál s Vaškem Tillem získali brzy další body. Nejdelší partie a taktéž vítězné hráli borci na prvních dvou šachovnicích, Vláďa Martyniuk a Pavel Kačírek. Když se Rychnováci loučili se soupeřem, na sousedních stolech již začal zápas v 1.lize Panda A – Lokomotiva Brno.

 

Panda Rychnov C – Třebechovice C  5:0

Martyniuk   1-0     Žitný

Kačírek      1-0     Dvořák

Nosál         1-0     Doležal

Till              1-0     Majoroš

Kumpošt    1-0        -

 

O zhodnocení sezóny jsem poprosil pana Petra Kačírka : "Družstvo tvořili převážně mládežníci, pro které to měla být dobrá příprava a zkušenost se světem dospělých. Řada družstev dává v této soutěži příležitost mládeži, ale juniorské družstvo, jakým byla Panda C, nepostavil nikdo. Celkový výsledek je velmi dobrý. Na první místo nebylo. Studnice postavila silné družstvo složené ze zkušených harcovníků, kteří mají četné zkušenosti s vyššími soutěžemi. O postup usilovali a tak jejich docházka byla dobrá. Na druhé místo jsme si snad sáhnout mohli, ale medaile je medaile.

Konečné pořadí :

1  T. J. Sokol Studnice  25

2  Spartak Rychnov n.Kněžnou B  20

3  Panda Rychnov n.Kněžnou C  17

4  ŠK Nové Město nad Metují  17

5  DDM Kostelec n.Orlicí B  15

6  ŠK ZŠ Doudleby n.Orlicí  13

7  ŠK Červený Kostelec B  7

8  DDM Třebechovice p.O. C  7

9  TJ Jiskra Jaroměř C  6

10  PŠ TJ Náchod D  3

 

Hodnocení hráčů:

Petr Kačírek, jako první hráč soupisky, posloužil pouze 2x jako řidič. Zabírat místo mládeži nebylo cílem (2body/2 partie).

Jan Horák se v poslední době zlepšil natolik, že i čelní šachovnice o soutěž víc pro něj začíná být málo. Často hrál i v 1. lize ! Nastoupil pouze jednou (0,5/1).

Vláďa Martyniuk – jednoznačná hvězda týmu. Ve většině zápasů držel 1. šachovnici. Výsledek 6,5 ze 7 je fenomenální. Vláďa i v Krajské soutěži ukázal, že má vysokou výkonnost a jeho působení v RP pro příští rok je ztráta času.

Pavel Kačírek, obvykle na 2. šachovnici, 4/8. Velmi solidní výsledek. Trocha rizika navíc by neškodila. Pravidelně nastupuje o soutěž výš a i tam se drží. I pro něho začíná být v RP těsno.

Marek Nosál předváděl sobě vlastní vynalézavé šachy. Má obrovský taktický postřeh, který často chybí Pavlovi (viz výše). Marek by potřeboval trochu zpevnit hru. Zkušení harcovníci mezi dospělými často uplatní i pěšce navíc. Určitě nezklamal, ale mohlo to být lepší (1,5/6).

Vašek Till zažil super sezónu. Možná neměl tak silné soupeře jako kluci před ním, ale 5,5/7 hovoří za vše. Snad to pro něj bude povzbuzení do další práce a k větší účasti na turnajích. Praxe je to, co mu chybí nejvíc.

Dále nastoupili v sezóně také:

Pavel Kumpošt (1,5/3), Elen Hetfleischová (1/2), Robert Daniel (2/2), Míša Dušánek (1/1), Miloš Dvořák (0,5/1) a Patrik Dostálek (velmi solidních 2,5/4).

 

Poděkování náleží všem hráčům za velmi dobrý přístup a docházku a zejména panu Kumpoštovi, který se o družstvo celý rok staral. Děkujeme !

Teď se dobře připravit na rok 2018/19 a hrrrr na ně !