Bezměrov  (2. 3. 2. 2018)

Na pololetní prázdniny jsme se rozhodli vyzkoušet jeden z mála turnajů v ČR, který zohledňuje v tempu hry úroveň hráčů. 3 turnajové skupiny jsme obsadili všechny.

Začneme u našeho benjamínka. Pro Míšu Dušánka to byl teprve druhý turnaj „dlouhým“ tempem v životě, kde hráli i dospěláci. Ten první byl navíc doma v Rychnově, tedy vlastně premiéra. Nováčkovskou daň zaplatil již v prvním kole, kdy si nevyvíjel figurky a hrál moc rychle. S přibývajícími koly se uklidňoval a bylo to vidět. Partie sice ani pak netrvaly nijak dlouho, ale kvalita rostla. Míša uhrál v 7 kolech 3,5b. bodu. Je před ním velká budoucnost.

Turnaj B hráli Pavel Kačírek a Vašek Till. Začnu u Pavla, ať to mám za sebou. Roli jednoho z favoritů (podle ELO) absolutně nezvládal. Hrál zbrklé šachy bez nápadu. Od začátku se potácel ve 2. polovině tabulky a tam také skončil. Viditelně špatně nesl mou přítomnost.  2,5 bodu ze 6 kol je katastrofální. Snad se brzy oklepe.

Vašek Till odehrál jiný turnaj. Po úvodní porážce s pozdějším vítězem se rychle zvedl. Pohyboval se kolem poloviny startovního pole. Hrál partie se silnějšími hráči. Přemýšlel. Nevyšel mu závěr. Výsledné 2 body ze 6 kol není moc, ale s ohledem na kvalitu soupeřů to také není fiasko.

No a ještě turnaj A. Honza Horák nejprve přesvědčivě přehrál 2 slabší hráče. Pak udržel černými soupeře s Elo přes 2000. Šlo to dobře. Co se stalo v prvních tazích partie bílými ve 4. kole, ví jen on sám. Již v 10. tahu bylo prakticky po partii. V posledním 5. kole tak už o medaile nehrál. Měl jsem dojem, že soupeře trochu podcenil, možná ho rozladila předchozí partie, několikrát prošel kolem výhry nebo velké výhody. Soupeři se nakonec podařilo téměř studiově zachránit. 3body z 5 kol jsou v pořádku, ale ….ale…..

I když celkově jsme určitě dobře nedopadli, tak věřím, že to jsou další zkušenosti. Míša, Vašek i Pavel stále potřebují nabrat herní praxi s delším tempem. Věřím, že se to již v létě na turnajích projeví.