Velmi vyrovnané a těžké dlouhé partie čekaly na Elen a 6 kluků v Teplicích. nejsledovanější byla partie Václava kroulíka, kterému počítačový teploměr dlouho neukazoval žádnou výhodu, spíš naopak. Byla ale favoritem a byl trpělivý a soupeř se v koncovce přeci jen unáhlil. Ve stejné kategorii do 12 let měl podobnou partii Tomáš Mík, v zahájení výhodu nezískal, musel do horwší koncovky, ale ve věžovce ukázal svoji sílu dokonale. Hrál houževnatě, trpělivě, výhru si zasloužil a je v boji o medaili.

  Výhru jsme si přáli i u Štěpána Kroulíka v H10, ale Štěpánovi se nedařilo, nechal si zbytečně utéct soupeřova volného pěšce, z něhož se stal v partii generál Laudon! To Mirek Zika hrál podstatně svědomitěji, pěkně vyhrál, dotáhl se na 3/7 a ještě bude bojovat o umístění v první desítce!

  V H14 hrál Míša Dušánek i Dan Krautschneider složitopu vyrovnanou partii. Oba tahali za kratší konec, ale remízy udrželi a jejich boj o účast v příštím ročníku je otevřený!

  Elen se s remízou určitě nechtěla smířit, zavřela by ji cestu k boji o medaili. Po výhře v koncovce je to ale možné. Držíme palce. Všichni.

Po dnešku: Vašek Kroulík 6/7 a je  první s náskokem celého bodu, Tomáš Mík 4,5, Elen 4 a Štěpán 4 (všichni v boji o medaili), Dan 3,5,  Michal 3, Mirek 3 - všichni v boji o přímolu účast za rok,  - Dnes 5/7!  Skvělá práce týmu Martina Buločkina.

 

Sledujte on-line přenosy denně v 9:15.