V šestém kole dostal za soupeře prvního nasazeného, vysoko favorizovaného soupeře devítiletý Štěpán Kroulík, jeho soupeř by s námi mohl hrát ligu dospělých. Martin Buločkin Štěpána dobře připravil a ten vydržel rovnou hru po celé zahájení, teprve ve střední hře nestačil. Mirek Zika v H10 přehrál svého soupeře, ale pak se znovu projevila malá praxe z vážných partií, vyrobil hrubku a prohrál. Škoda.

  V H12 soupeře úplně rozebral vedoucího hráče M ČR Vašek Kroulík a dostal se samostatně do čela. Tomáš Mík si nejspíš popletl varianty zahájení, velmi brzy ztratil pěšce a trochu násilnou snahou o vyrování jen přilil olej do ohně.

  V H14 oba naši kluci, Michal a Dan, soupeře přesvědčivě smetli a záhadou pro mě zůstala výhra Elen v 18. tahu. Že by soupeřce zazvonil telefon? 

  Druhá třetina skončila, Vašek má velkou šanci stát se mistrem republiky, rozhodne, zda přijde k partiím klidný. Tomáš Mík v boji o medaili už nesmí zaváhat, stejně jako Štěpán Kroulík. Oba na to mají, znovu potřebují klid, klid a chuť vyhrát. 

Po dnešku: Vašek Kroulík 5/6 a je samostatně první, Štěpán Kroulík 4, Tomáš Mík 3,5, Elen 3, Dan 3,  Michal 2,5, Mirek 2  - Dnes 4/7! Sledujte on-line přenosy denně v 9:15.