Páté kolo druhé ligy bylo nejtěžší pro Pitra Sabuka cestujícího v sobotu do Klodzka za Slawkem Machlowskim, který se teprve večer vrátil z Velké ceny v Hradci. Ráno přijeli oba na zápas do téměř zmrzlé klubovny, kterou naštěstí fair play tolerovali naši jihlavští soupeři. Porucha topení v přístavbě Gymnázia v naší „třídě“ nebere konce, přičemž na chodbách i v hale se vesele topí.

  Přes omluvy Fiedorka, Zeberského i Marečkové jsme byli favority, neboť soupeři přijeli rovněž „slátaní“. Rychlou cestou k remíze pokusu o komplikace se vydal favorizovaný Pavel Kačírek, který s kapucí na hlavě v klubovně připomínal mnicha stejně jako někteří hosté z Jihlavy nebo Cvetkovič ze Srbska, který za Jihlavu hraje.

Panda Rychnov nad Kněžnou

 

Gambit Jihlava

Sabuk Piotr C Z

2430

1

-

0

2167

Seidl Štěpán H Z

Horák Jan Z ZK

2162

½

-

½

2140

Cvetkovič Dalibor C Z

Kačírek Petr Z

2231

½

-

½

2118

Bukáček Lubomír Z

Machlowski Slawomir Z

2007

1

-

0

2043

Seidl Antonín Z ZK

Mík Tomáš Z

1893

1

-

0

1947

Mouryc Tomáš K

Novotný Josef

1991

0

-

1

1980

Skořepa Tomáš

Pavlíček Miroslav

1942

0

-

1

1856

Zedníček Filip

Kačírek Pavel

1978

½

-

½

1777

Pavliš Matěj

 

-

 

 

  Mirek Pavlíček chtěl týmu hodně pomoci, ale riskantními tahy to dotáhl jen k pohře. Naopak Tomáš Mík se postupně stává platným hráčem A týmu, je plný entusiasmu a zvítězil rychle, přesvědčivě a pěkně.  Slawek Machlowski po stovkách kilometrů za volantem v sobotu (VC v Hradci) i  v neděli odvedl opět spolehlivý výkon. Navíc jeho soupeř překročil čas. Velkou snahu bodově přispět měl i Josef Katenáčo Novotný, ale  v době, kdy měl sklízet plody své úžasné hry, selhal. Petr Kačírek měl sice vysokou ratingovou převahu, ale soupeře před problémy rovněž nestavěl. Stačilo to ale k tomu, aby za stavu 3:3 po dohodě s Honzou Horákem přijal remízu, protože Piotr Sabuk byl zřetelně vyhraný a Honza snad ani prohrát nemohl. Vyhráli jsme těsně, ale přesvědčivě. A vytvořili prostor pro vyzkoušení dalších mladých hráčů.

  V klubovně nás hřál jen jeden přímotop, čaj a kafe. Skončili jsme ale již po 4 hodinách hry. Bohužel někteří hráči ještě nepochopili, že si svoje partie hrané v Rychnově mají přepsat do chess base a nenechávat práci na ostatních. Tak příště.