Ve středu 16. listopadu vyjeli hráči Pandy na Slovensko do Nových Zámků jakožto největší zahraniční výprava na sedmikolový turnaj pořádaný místním šachovým klubem.

             Náš nejsilnější reprezentant, pan Petr Kačírek, byl jedním ze dvou mistrů FIDE účastnících se turnaje. Pro druhého nasazeného hráče nemohl být turnaj příliš obtížný, ačkoli čelil řadě houževnatých soupeřů. A to včetně svého syna, jehož porazil. V konečném pořadí potvrdil své startovní číslo a skončil druhý, po třech výhrách a čtyřech remízách.

               Honza Horák si zahrál jak s panem Kačírkem, se kterým remizoval, tak i s Vláďou Martyniukem, kterého přemohl po dlouhém boji. Zápasil s mnoha silnými soupeři a po dvou výhrách a pěti remízách skončil čtvrtý.

               Pavel Kačírek, nejlepší junior turnaje, sehrál několik moc pěkných partií. Vyjma zmíněného „otcovražedného“ boje stojí za zmínku i zápas s panem Szücsem (elo 2065), jehož porazil ve střelcovce. Jeho výkon v turnaji přesáhl 2000, čtyřikrát vyhrál a jen dvakrát prohrál. Celkově se umístil sedmý, o dvě místa nad svým startovním číslem.

               Jediný nečlen Pandy, který byl členem výpravy, Lukáš Drašnar, si také elově polepšil. Jeho nejlepší den byl asi ten poslední, kdy jednou zvítězil a poté remizoval s panem Kačírkem. Mimo jiné v pátém kole porazil i mě. Stejně jako Pavel čtyřikrát vyhrál a dvakrát prohrál, ačkoli jeho perfo není tak vysoké (hrál spíš se slabšími soupeři). Jen o pomocné hodnocení přišel o výhru v kategorii do 1800 elo.

               I Vláďa hrál dobře, se silnějšími soupeři se dlouho držel. V prvních dvou kolech si moc nezahrál, v dalších už ale musel bojovat. Po třech výhrách a remíze skončil patnáctý a připsal několik bodů.

               Já jsem neskončil o moc hůř, než jsem měl. Byl jsem osmnáctý nasazený a osmnáctý jsem se také umístil. Body jsem odepsal, hrál jsem s objektivně slabšími soupeři a často jsem se spokojil s remízou. Prohrál jsem třikrát, po poměrně krátkých hrách (naštěstí jen s o dost silnějšími soupeři). Kromě toho se mi podařilo vyhrát dvakrát. Málem jsem si odvezl výhru za výherce kategorie do 1600 elo (jakožto nejvýše nasazený v kategorii jsem byl favorit), ale jako Lukášovi, i mně to těsně uniklo.
               Výsledky: http://chess-results.com/tnr685340.aspx?lan=1&art=1&rd=7