Mistrovství ČR mládeže v Luhačovicích předčilo všechna předchozí M ČR mládeže ve všech ohledech. S ohledem na to, že jsem soutěž M ČR jednotlivců před více než třiceti lety organizoval z pohledu předsedy KM ŠS ČR a v posledních 20 letech jsem se účastnil jen sporadicky na 1-2 dny, musím nyní složit poklonu řediteli turnaje Petru Koutnému, který se svým štábem organizátorů a rozhodčích soutěž připravil a realizoval v největším kongresovém sále Městského domu kultury Elektra v Luhačovicích ve dnech 12. - 19. 3. 2021.

  Úžasný sál v lázeňském městě předčil všechny kouty ČR , ve kterých se dosud hrálo. „Vždyť v minulých letech jsi skončil partii a neměl jsi kam jít“, hodnotil při velmi levném obědě (100 Kč) v lázeňské restauraci účast Michal Mík, jeden z rodičů. „My jsme byli dneska s dětmi  v bazénu,“ přidal se Milan Dvořák. „A my jsme pro změnu zajeli do Zlína do zoologické zahrady,“  přidala se Blanka Krystlíková a už slyšela Ondřeje Rudu: „Zajděte nahoru v lázních na dětské hřiště, je úžasné, plné atrakcí.“  A tak bychom mohli pokračovat o lázeňském náměstí, Jurkovičově domě nebo o bezchybném zvládnutí začátku turnaje. „Sám jsem překvapen, jak zvládli začátek,“ hodnotil přesnost pořadatelů místopředseda svazu Rosťa Svoboda. A mohli bychom pokračovat…

  A jak se vedlo našim dětem z Královéhradeckého kraje?

  Vysokou favoritkou D 16 byla Anna Voříšková z Lipek. Svou roli potvrdila, prohrála jedinou z osmi partií a její zlatá medaile je naprosto zasloužená. V kategorii D 14 už to vypadalo po 4 kolech na velké překvapení. Elen Hetfleischová hrála na první šachovnici o první místo, měla W3,5 bodu. Bohužel ji o další úspěch připravila hlavně zdravotní indispozice, ve druhé polovině turnaje měla jen 1 bod z 5 partií a skončila na 11. místě. Další dívky z kraje byly spíš na zkušené. H 12: 29. Iva Archlebová, D 10: 17. Jana Rudová.

  Pokud se domníváte z výsledků, že se chlapcům nedařilo, nenechte se mýlit. Prohlédněte si ročníky narození a zjistíte, že v H16 bude jasným kandidátem na medaili Ondřej Winter, který roli 3W. nasazeného letos sice nesplnil (7. místo), ale bude hrát stejnou kategorii i za rok! Jan Dedek  na určitě soutěže, kde hraje v lepwší pohodě, skončil 19.

  H14: 5. Lukáš Zelba5,5, 11. Michal Dušánek 5 – v ročníku 2009 je to 1. a 2. místo! A každý rok narození je v těchto elitních turnajích OPRAVDU ZNÁT.

  H12: 1. Delgardaraii s ELO vysoko přes 2100 splnil roli favorita. Hraje pravidelně 1. Ligu za Staré Město, zajímavé ale je, že ztratil polovinu bodu nejdříve s Tomášem Míkem a potom i s Vaškem Kroulíkem, kteří jsou ve svém ročníku nyní na 2. a 3. místě v ČR a ligu budou hrát za Rychnov od příštího ročníku také!  V soutěži skončila trojice z Pandy na 6., 9. a 16. Místě (Dan Krautschneider). Máme skvělou perspektivu.

  H10: 11. Kroulík Štěpán (2. ve svém ročníku), 18. Vojta Dvořák. ˇOba budou v téže kategorii i za rok!

Velký dík za přípravy patří trenérům Koutnému a Buločkinovi.

  V obrovském sále MKD  se hrálo i M ČR amatérů.

  Klid na soustředění našel v Luhačovicích Zdeněk Urban (Jičín). PO vynikajícím výkonu si vybojoval nádherné 4. místo, příjemnou finanční sumu a hlavně pomalu ztrácenou prestiž. Zdeněk Urban patří stále mezi nejlepší hráče KHŠS. Na 19. místě skončil Jaroslav Novotný (Jičín), na 26. místě skončil veterán turnaje Josef Novotný (Panda).

  Hrálo 180 hráčů.

Velmi podobný článek zeřejňuji i na webu KHŠS.