Osm statečných se vydalo do Dobronína u Jihlavy. Nejdelší cestu měl Slawek Machlowski, který odjížděl z Klodzka již po páté hodině ranní a sbíral cestou Pepu v Žamberku, Jardu ve Vamberku a Dana v Kostelci. V Dobroníně jsme byli dřív než domácí, již po deváté hodině, a bylo jasné, že tým s pěti náhradníky může sotva uspět. 

  Na druhé straně jsme neměli co ztratit, zejména při faktu, že domácí nepodcenili nic a nastoupili skoro kompletní. Když jsem ze zahájení šel s pěšcem méně, už ve mně byla slabá dušička a v remízu jsem jen doufal a na elo soupeře raději ani nekoukal.

  Po třech hodinách zajímavého boje ve velmi ostré partii vzdal jako první Daniel Kožúšek. Měl velmi silného soupeře, ale to on ke štěstí potřebuje. Škoda, že mu to nevyšlo, protože všechno mohlo vypadat jinak, byť byl soupeř v průměru o třídu silnější.   Naděje na výhru ale bohužel zhasly i v partii Pepy Havelky, který se svým velezkušeným soupeřem „jen“ remizoval. Ještě po čtyřech hodinách jsme stáli jen nepatrně hůř, ale pak „se pravda ukázala“. Jarda Zikmund (82 let !!!) ve své prvoligové premiéře rozhodně nezklamal a o třídu lepšího kapitána domácích nejprve trápil a pak mu dlouho vzdoroval a rozhodly jen drobné výhody. Seděl vedle mě vpravo, po levici jsme měl jeho o 66 let mladšího kolegu (!!!), benjamínka týmu Jana Horáka. Ten postavil bílými perspektivní anglickou pozici, chvílemi se zdálo, že stojí lépe. Prohrál až téměř studiovou koncovku. Já jsem ve třetí-páté hodině hry po tazích soupeře vstával od šachovnice, prohlížel si ostatní partie a svými tahy jen pomaličku oddaloval porážku. Mirek Pavlíček se mezi tím černými vymanil z defenzívy a brnkal soupeři tak nepříjemně na  „ branku“, že byl nakonec hodně rád za udržení remízy. Hodně nadějnou pozici měl i v páté hodině hry Slawomir Machlowski a Pepa Katenáčo Novotný, ale oba se utopili ve spleti svých aktivních kombinačních myšlenek. Škoda, zápas se mohl vyvinout i jinak. Mému soupeři se nepodařilo vyhrát jasně vyhranou koncovku S, J + 2 spojení volní pěšci versus V + 1 krajní pěšec na druhé straně šachovnice. Nechal si ode mě vyhrožovat matem tak dlouho, až převahu vyměnil za pro mě cennou remízu – udržel jsem hráče téměř o tři sta bodů lepšího při využití základní učebnicové zásady hry věže v koncovce – působí z dálky a zezadu… 

ŠK Gordic

 

Panda Rychnov nad Kněžnou A

Hába Petr (Z,H)

2444F

½

-

½

2323F

Havelka Josef (Z)

Zwardoň Vojtěch (Z,H)

2410F

1

-

0

2240F

Kožúšek Daniel (Z)

Karásek Lukáš (Z)

2294F

1

-

0

2138F

Machlowski Slawomir (Z)

Píza Vlastimil (Z)

2243F

1

-

0

2063F

Novotný Josef

Hába Zdeněk (H)

2174F

½

-

½

2041F

Pavlíček Miroslav

Seidl Štěpán (Z)

2171F

1

-

0

1901F

Horák Jan

Sedláček Oldřich (Z)

2225F

½

-

½

1944F

Daniel Jiří

Žigo Viktor (Z)

2264F

1

-

0

1848F

Zikmund Jaroslav

 

:

   

 

Panda je v první lize po dvou kolech poslední a příště hraje s předposledním Grygovem. JD