Zcela nečekaného vítězství v krajském přeboru do 14 let v Havlovicích dosáhli chlapci, kteří si vybojovali postup i v nižší věkové kategorii do 10 nebo do 12 let. A všichni z jednoho oddílu - Panda Rychnov n. K. Dan Krautschneider vděčí za 1. místo již remíze v 1. kole se silně favorizovaným Filipem Rokošem (Lípa) a také trochu Štěstěně. Všichni tři naši chlapci potvrdili stoupající formu, stejně jako 5. v kategorii Milan Dvořák.

  Vynikající zážitek měl nepochbně i Michal Dušánek, který ve 4. kole přehrál prvního nasazeného z kategorie hráčů do 20 let, Petra Fojta (ELO 2028), člena extraligového týmu JIčína.

  Bohužel se turnaj konal podle propozic, které byly v naprostém rozporu se zásadami duševní hygieny. První den kluci vyjížděli v 7:30, vraceli se v 19:30 (12 hodin), druhý den vyjížděli v 6:30 a vraceli se v 17:30 (11 hodin)... Takové mistrovské akce pro mládež by měl Šachový svaz ČR okamžitě zakázat. Naši chlapci měli s ohledem na věk a na zeměpisnou polohu jasně nesrovnatelně nejhorší podmínky.

  Hrát tempem 40 m. + 30 s. tři kola denně rozhodně zdravé není.

  Skvělou práci při dopravě a dozoru nad výpravou odvedli Ing. Milan Dvořák a František Dušánek.